Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Projekt domu za 150k + senioratka ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
My wydłużyliśmy do 15 metrów :-)
Projektant razem z adaptacją wziął 2600 w zeszłym roku
Żadna rodzina. Chyba takie mamy ceny. Paru pytałem to podobnie było. Kierownik budowy 1000 zł dla porównania
(26.12.2018, 12:14)Dawid2157 napisał(a): [ -> ]Papiery składałem sam. Cena za adaptację ze zmianami wymiarów domu, likwidacją drzwi w kotłowni, zmianą małego wc na drugą łazienkę, przyłączami, oczyszczalnią i zagospodarowanie terenu. Muszę powiedzieć że na pozwolenie czekaliśmy 3 tygodnie ale to dlatego że architekt jest lubiany w starostwie ?

Długo szukałem architekta adaptującego. Ceny u nas to od 4tys. do 7tys. Piszę o pełnej adaptacji, przyłącza, zjazd itd. bez dużych zmian w środku budynku. Usłyszałem nawet cenę 9800zł, wtedy już mi się słabo zrobiło i dopytałem czy to może cena za indywidualny projekt, no i nie bardzo    Rolleyes
Na forum adaptacje od 1500 do  2500 ze zmianami praktycznie całego wnętrza, zaczynasz dzwonić a tu minimum 4tys bez zmian, tak szybko ceny poszły w górę?  Shy normalnie głupieje człowiek

Ale tak samo z mapą do celów projektowych, ludzie piszą że 600zł-800zł to tak normalnie,cena akceptowalna, dzwonię do geodetów, mówię co i jak no i mam rozeznanie 1200zł-1500zł, jednego ambitnego trafiłem, powiedział, że około 2tys. 

Ktoś mądry na forum już powiedział, żeby szukać takich osób w mniejszych miejscowościach, no i miał rację :Smile
No i też warto pytać się po znajomych, tylko po wielu znajomych, bo ceny rozbieżne jak wyżej.
Ja za podział działki dałem 1700zł, za mapkę 500, za wytyczenie domu 400, co prawda pomagałem przy wytyczeniu naniosłem ławy w poziomie samemu i biegałem z lustrem do wytyczania punktów. Architekt mówił że za 3600 jest w stanie zrobić projekt indywidualny. Nie rozumiem niektórych cen

sierzant

.......na forum adaptacje od 1500 do  2500 ze zmianami praktycznie całego wnętrza.
Mało osób robiło kompletne, większość bez przyłączy itd. byle do pozwolenia.
Masz moje ceny z początku 2017r. To full adaptacja.


ADAPTACJA PROJEKTU:
mapy starostwo 120
mapa do celów projektowych 450
odrolnienie działki 300
projekt gazownia 125
adaptacja architekta z przyłączami 3900
geodeta 600
Stron: 1 2