Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Koszt poszczegolnych etapow
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Prosze powiedzcie mi jaki bylby koszt poszczegolnych prac wykonanych w domu za 150tys.
- Wymurowanie scianek dzialowych,
- Zrobienie sufitu podwieszanego wraz z polozeniem welny,
- Polozenie wszystkich paneli, plytek w domu,
- Ocieplenie domu styropianem( bez polozenia akrylowego),
- Zrobienie tynkow wewnatrz,
- Polozenie gladzi,
Sa to czynnosci ktore wykonaja mi osoby z rodziny( mowia , ze za butelke dobrego trunku  ale ja tak nie chce . Chce sie jakos zrewanzowac i dlatego pytam , jaki bylby koszt tego wykonania gdybym to komus zlecil).
Dodam na koncu jeszcze , zeby ceny byly jak najlepiej z wojewodztwa zachodniopomorskiego okolice Kolobrzegu.
Ceny z Gorzowa Wlkp. z roku 2018 (tyle płacił sąsiad - ten sam projekt):

- Wymurowanie ścianek działowych - 6 tys. zł
- Zrobienie sufitu podwieszanego wraz z położeniem wełny - ok 80 zł/m2
- Położenie wszystkich paneli (rozważ usługę z materiałem na 8% vat),
- płytki w domu - nie wiem, czy znalazłbym kogoś za 40-50zł/m2 na podłodze. Łazienki pewnie inna bajka.
- Ocieplenie domu styropianem - ok. 8-10 tys. za całość
- Zrobienie tynków wewnątrz - maszynowe 33zł z materiałem 
- Położenie gładzi - 8 tys. 


A co do orientacyjnych cen - polecam gazetę "Budujemy dom". Co miesiąc podają ceny robocizny dla różnych regionów kraju. Gazeta kosztuje 10 zł, artykuły ciekawsze niż w "Muratorze".
Ja kupuję w Empiku.
Prosty i przemyślany projekt i dacie radę..
my fundamenty zrobiliśmy w ubiegłym roku w listopadzie a za miesiąc zamykamy oknami.. do tego blachodachowka i w 200 tys się zamykamy. Co prawda dużo szukania by oferty na wiązary, dach czy okna nie były najdroższe a zarazem nie były najgorsze..

Największy dylemat to w dzisiejszych czasach ogrzewanie. Sam postawiłem na 2 źródla ciepła

Kominek tradycyjny
No i piec na pellet - cena pelletu niska nie jest, ale dobrze jest zorientować się w poszczególnych sklepach i poszukać.

Obecnie dobra cena na pellet jest w Leroy Merlin.