Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: folia paroizolacyjna i taśmy narożnikowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam taki problem, zamierzam kupić folie paroizolacyjna aluminiową i zastanawiam się jak przykręcę płyte g/k do stelażu a między stelażem a płytą g/k będzie ta folia to jak ją przykręcę to wkrętem w niej zrobie dziurę. I czy ona powinna być w tym miejscu, czy gdzieś indziej albo jak to zrobić żeby było dobrze.  I jakiej firmy folie najlepiej kupić

I czy ta folia aluminiowa daje coś porównując do zwykłej foli paroizolacyjne. Z góry dzięki.

I czy mógłby ktoś doradzić, jaka taśmę na łączenie płyt g/k kupić najlepiej.
Hej
Tak, zrobisz dziurę i chyba tego nie obejdziesz..ja kupiłem srebrna folie, kleiłem do stelaża i na to płyta.
A co do łączenia to dawałem flizeline i uniflott. Taśma papierowa ponoc lepsza, ale jako że sam robię to latwiej mi flizeline dać.
a co lepsze zwykłą folia np: isover czy alu. strotex al 150
Nie robię tego na co dzień ..więc nie odpowiem.Ja dałem strotexa, ale obstawiam że fachowcy wskaza na isover.
Zwykla folia paroizolacyjna wystarczy, ale powinna posiadac atest (sa tez bez atestu, tych nie polecam).
Jesli chodzi o polaczenia plyt...fizeline lepiej dac z twarda gladzia typu START, natomiast papierowa tasme polecam dawac na gotowe gladzie, sa bardziej elastyczne i wowczas papier spelni swoja funkcje przy spoinowaniu. Ja bede dawal papier z gotowa gladzia, pozdrawiam
Witam,
Dokładnie zwykłą folia paro wystarczy nie ma sensu przepłacać. a co do połączeń płyt to na oryginalnych fazowanych krawędziach UNIFLOT bez flizeliny !! a na szlifowanych z flizeliną. Nie ma mocniejszego gipsu zbrojonego i tak producent zaleca czytaj na opakowaniu. Mój sufit 9 miesięcy ma wiatry itp itd zero rysy na suficie. !!
Czytaj zalecenia na opakowaniu a nie szukaj inspiracji na poprawki bo JANUSZE wiedzą lepiej bo tak od lat robią i było dobrze.
Masz drewniany strop połączony z dachem wiec nie stosuj gipsów i gładzi szpachlowych. takie możesz zastosować na suficie podwieszanym pod betonowym stropem
Pozdrawiam
A szpachel firmy ardex jest lepszy od uniflot.
(27.01.2019, 01:06)krejsTv napisał(a): [ -> ]A szpachel firmy ardex jest lepszy od uniflot.

Poczytaj
szukałem, ale nie mogę znaleźć nic na ten temat. a jak coś jest to na niemieckich stronach.