Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Pytania nowicjusza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Jestem jeszcze na etapie wyboru projektu i zainteresował mnie projekt Łukasza. Jako "świerzak" mam parę pytań.

1. Interesuje mnie ten projekt ale z dachem dwuspadowym. Czy istnieje możliwość zakupu już projektu z uwzględnionym dachem dwuspadowym? Koszt zmiany w projekcie trochę mnie przeraża.

2. Chciałbym też wybudować garaż murowany wolno stojący za domem. Czy lepiej już zaopatrzyć się w projekt i uwzględnić go od razu przy adaptacji domu? Czy na spokojnie w późniejszym czasie się tym zająć? Dodam tylko że garaż był by budowany już po skończeniu domu co może zająć parę lat.
Dach dwuspadowy niestety musi zaprojektować architekt przy adaptacji.
Garaż lepiej uwzględnić od razu i załatwić to jednym pozwoleniem na budowę.
Dachu dwuspadowego nie musi zaprojektować architekt jeżeli masz wiązary prefabrykowane jak w naszym projekcie
( chyba żaden tego nie robi, bo robi to firma wykonująca wiązary która ma do tego swoje oprogramowanie, potrzebują tylko lokalizację, wymiary, pokrycie dachu itp. dajemy rzuty z projektu i im to wystarczy)
Architekt zmienia tylko w trakcie adaptacji rzuty elewacji i "podbija projekt wykonawcy wiązarów.
Większość arch. za zmianę dachu na dwuspadowy chce kasować duże pieniądze a mało mają z tym pracy...
( trzeba im wtedy powiedzieć ze więźba prefabrykowana i oni nie muszą nic liczyć tylko zmienić na rysunkach rzuty elewacji a to jest 15 -20 min rysowania i jakoś nagle schodzą z ceny za tą zmianę)
U mnie byłem dogadany tak że załatwiam projekt wiązarów na dachu dwuspadowy ( od producenta wiązarów- złożyć zapytanie ofertowe, zwykle projekt i wycena jest za darmo),
architekt to podbija, dokłada do projektu i składa w starostwie starając się o pozwolenie na budowę.
Garaż do 35m2 postawisz bez projektu i pozwolenia... Wystarczy Zgłoszenie mozesz to spokojnie zrobić w późniejszym czasie
Projektu wiązarów to Ci raczej nikt za darmo nie zrobi.
u mnie wystarczyło samo zapytanie ofertowe... dali cenę rysunki itp. i wystarczylo to do pozwolenia na budowę... niektore firmy biorą za to pieniądze i jesli zdecydujesz sie brac o nich to odliczają to potem od ceny koncowej
Rysunki to nie projekt