Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Płyty warstwowe na dach?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam ostatnio natrafiłem na taki temat na necie:
Dach z płyty warstwowej

Co myślicie o takim rozwiązaniu?
Mam znajomego, który stawia wielkie obory i ma zniżki zarówno na płytę warstwową, jak i na stal.

Docelowo, jeśli uda mi się uzyskać zgodę na dach 15stopni to myślę, że oszczędności byłyby spore.

Zastanawiam się tylko nad sufitem k-g na konstrukcji metalowej samonośnej czy normalne belki stropowe i zwykły sufit podwieszany.

Proszę bez hejtu.

Pozdrawiam i czekam na wasze opinie.
Takie rozwiązanie dobre jest na hale czy inny obiekt użytkowy. Szukanie oszczędności na etapie dachu to nie zbyt dobrę rozwiązanie. Mam styczność z takim materiałem bo stawiamy hale przemysłowe, ale szczerze powiem ,że nie widziałem aby ktoś to stosował na budynki jednorodzinne.
No dobrze, ale mógłbys mi wytłumaczyć czemu nie jest dobrym rozwiazaniem? Nie bo nie?
Montaż prosty i bardzo szybki. Trwały i nie wymaga krycia wstępnego. Szczelne poszycie i do tego ocieplone.
Przy dachu dwuspadowym, jednym kominie i wentylacji mechanicznej (czerpnia i wyrzutnia na przeciwległych ścianach szczytowych), nie dziurawimy szczelnego poszycia.