Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Kolejne kroki podłączenia domu do sieci energetycznej.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam takie pytanie.
Mam już budkę z prądem, a obecnie buduję ściany. Co trzeba zrobić żeby używać własny prąd? Tak myślę że wystarczy poprowadzić kabel od budki do domu i kupić rozdzielnice budowlaną np. taka https://allegro.pl/oferta/rozdzielnica-b...6056383820
Pewnie też trzeba jakiś odbiór elektryka z uprawnieniami i jakieś papiery do energetyki?
Ostatnie pytanie to którędy wprowadzić kabel do budynku? Czy jak wyjdę po fundamencie i wejdę w ścianę nad fundamentem to będzie poprawnie? Pytam bo będę miał gościa który zrobi mi odbiór ale chce wszystko przygotować sam Smile
Witam

Żaden szanujący się elektryk nie odbierze Ci takiego rozwiązania. Brak podstawowych zabezpieczeń. Co to za budka ? jakie będzie jej przeznaczenie ?. Jakiego typu jest przyłącze ?
aby elektrycy podłączyli prąd musisz mieć zaświadczenie od elektryka o wewnętrznej instalacji elektrycznej spełniającej normy itp więc taka rozdzielnia być nie może, musi mieć własne zabezpieczenia nadprądowe i różnicowoprądowe wtedy teoretycznie jest to instalacja spełniająca jakieś normy dodatkowo elektrycy mogą nie podłączyć licznika jeśli nie będzie dom zamknięty czyli dach, okna, drzwi. przynajmniej u nas tak jest każdy po swojemu wiadomo co region to inaczej