Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Górki k.Mielca
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Witam , mam pytanie jaka będzie wentylacja w domu , bo komina wentylacyjnego nie ma , na drugi rok też planujemy budowę domu z tego projektu , rezygnujemy z kominka tylko nie wiem co z wentylacją .
Możesz dać wentylację mechaniczną z rekuperacją.
Dokładnie, jak kolega wyżej napisał u nas będzie reku. Jak się za to wezmę to nieomieszkam opisać.
W międzyczasie pierwsze przetwory z przydomowego ogródka. Ogórków było w tym roku mnóstwo.

[attachment=5643]

Taka wessana uszczelka na oknie tarasowym. Reklamacja zgłoszona, mają przyjechać naprawić.

[attachment=5644]

Przez własną głupotę popsułem szlifierkę. Nowa obudowa przekładni 30PLN.

[attachment=5645]

Trochę się odgradzamy żeby działka nie była aż tak otwarta.

[attachment=5646]

Wpadli chłopaki od elektryki i ściany mi dziurawią  Big Grin

[attachment=5647]

Teraz niech sobie pada, mamy dach.


[attachment=5648]

Panoramix

[attachment=5649]

[attachment=5650]
Docieplamy się.  Cool

[attachment=5666]

Termoorganika Gold- fasada 15cm

[attachment=5667]


[attachment=5668]

[attachment=5669]
Cześć, mam pytanie, ile masz wystawiony ten dach nad drzwiami ?
(31.08.2019, 15:07)matjar92 napisał(a): [ -> ]Cześć, mam pytanie, ile masz wystawiony ten dach nad drzwiami ?

Sorki, że tak długo, ale chwile już nie zaglądałem. Niby robotę robią teraz ekipy, ale i tak trzeba dużo dopilnować, materiał zapewnić itp. itd.
Co do pytanka to po przyklejeniu styropianu daszek wystaje równo metr od elewacji.
Elevatione cd:

[attachment=5693]

[attachment=5694]

[attachment=5695]

[attachment=5696]

Najważniejsza zasada przy robieniu elewacji:

Zanim zostanie umieszane pierwsze wiadro kleju okna musza zostać zabezpieczone. My tego niedopilnowaliśmy i teraz mamy strzaskane okna klejem i trzeba będzie czyścić. Pasowałoby wykopać gościa z placu budowy razem z rusztowaniem, tyle że na dzień dzisiejszy nie znajdziemy nikogo kto by nam to dokończył przed zimą, ale przyjdzie do rozliczenia to sobie inaczej pogadamy.
Nie dajcie sobie wmówić "że się doczyści". Grunt, klej, a nawet pianka - to wszystko jest chemia, która jak się przyklei do okien to już nie koniecznie będzie się chciała odkleić, a jeśli nawet to nikt nie da wam gwarancji, że nie zostaną odbarwienia koloru czy zarysowania. Ile daliście za okna ???
No właśnie.   Angry

Dwie rzeczy męczą nas bardziej niż sama budowa: papierologia i fachowcy.
Elevatione finito

[attachment=5718]

Dołem listwy systemowe do folii kubełkowej

[attachment=5719]

Całość pokryta podkładem gruntującym silikonowym Foveo tech PN30

Może nie wszystko idzie jak należy i w takiej kolejności jak powinno, ale niestety fachmany mają terminy i tego nie przeskoczym.
W środku zagruntowane ściany pod tynkowanie, termin na październik. Z zewnątrz trzeba ogarnąć rynny i odwodnienie.
Dni coraz krótsze, czasem zdrowie nie dopisuje i bolą plecy, ale odwrotu już nie ma.

Jak będziecie gruntować białe ściany białym gruntem dolejcie do niego pigmentu np. niebieskiego, lepiej widać czy dokładnie kryje i wychodzi smerfowa chatka  Smile
Szkoda energii na te systemowe listwy do foli kubełkowej.
Po kilku słonecznych dniach pokręciły się, powyrywały gwoździki systemowe i poodpadały.
Sprzedawca chciał mi dać nowe listwy. Stwierdziłem, że nie potrzebuję takiego badziewia...
Oddał kasę za listwy. Za gwoździki już nie. Zmarnowanej roboty też nikt nie zrekompensuje...
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22