Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Górki k.Mielca
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Kotwy w wieńcu są lepsze dla Panów od montażu. Nie dla Ciebie...
(15.06.2019, 21:03)fastplayer napisał(a): [ -> ]Kotwy w wieńcu są lepsze dla Panów od montażu. Nie dla Ciebie...

Tego nie wiem bo się nie znam. Jeżeli możesz napisz proszę które rozwiązanie jest lepsze i dlaczego.
Te dwa systemy kotwienia są poprawnę i zamiennie stosowane. Murłate stosuję się zazwyczaj jak wienieć jest krzywo wylany. Czy masz zakotwione do wieńca , czy na murłacie nie ma znaczenia. Zazwyczaj firma pyta jaki system sobie życzysz.
(15.06.2019, 23:48)lukas0685 napisał(a): [ -> ]Te dwa systemy kotwienia są poprawnę i zamiennie stosowane. Murłate stosuję się zazwyczaj jak wienieć jest krzywo wylany. Czy masz zakotwione do wieńca , czy na murłacie nie ma znaczenia. Zazwyczaj firma pyta jaki system sobie życzysz.

Pewnie jest tak jak piszesz inaczej by tego nie stosowali, ale interesuje mnie które rozwiązanie będzie solidniejsze. Wiązar kręcony do kotwy zabetonowanej we wieńcu, czy wiązar kręcony do murłaty przykręconej do wieńca ? Huh
nie ma znaczenia, prosty przyklad. Murłata krecona do szpilki wypuszczonej z wieńca a pozniej wiązar do murłaty mocowany za pomocą kątownika za pomocą gwozdzi. Drugie mocowanie. Kątownik kotwiony bezpośrednio za pomocą kotwy do wienca . Teraz się zastanów czy gwóźdz wbity w deske jest mocniejszy czy kotwa wkręcona w beton. Te dwa rozwiązania są poprawne. Ja mam akurat bezpośrednio do więńca bo tak chciałem
(16.06.2019, 00:11)lukas0685 napisał(a): [ -> ]nie ma znaczenia, prosty przyklad. Murłata krecona do szpilki wypuszczonej z wieńca a pozniej wiązar do murłaty mocowany za pomocą kątownika za pomocą gwozdzi. Drugie mocowanie. Kątownik kotwiony bezpośrednio za pomocą kotwy do wienca . Teraz się zastanów czy gwóźdz wbity w deske jest mocniejszy czy kotwa wkręcona w beton. Te dwa rozwiązania są poprawne. Ja mam akurat bezpośrednio do więńca bo tak chciałem

W sumie temat rzeka. Tak czy inaczej jeśli jest poprawnie i dają na to gwarancje to mi to wystarczy. W projekcie powykonawczym jest kupa cyferek przedstawiająca różne kombinacje obciążeń i Pan mgr. inż. z upr. bud. się pod tym podpisuje.

Wiązary za nami teraz trzeba to przykryć.
Zdecydowaliśmy się na T18 z SSAB'a z 30letnią gwarancją na blachę i 10 na kolor w graficie z Bratexu.
Wciąż szukam rynien w systemie ciągłym, bez łączeń.
Coś nam z dachu wylazło
[attachment=5314]
[attachment=5315]

I dalej działówki
[attachment=5316]

Pucek pilnuje obejścia
[attachment=5317]
Możesz pokazać te obliczenia?
(19.06.2019, 21:24)TomaszWasik napisał(a): [ -> ]Możesz pokazać te obliczenia?

Które obliczenia?
Te z projektu powykonawczego, zawsze mnie interesowały jakiekolwiek obliczenia w domku Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22