Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Na jaki materiał ścian nośnych się decydujecie ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Witam,
Jak w temacie.
Ilu zwolenników tyle przeciwników każdego materiału.
W projekcie jest silikat - i ja chyba w jego stronę bym się skłaniał - głównie ze względu wytrzymałości na ściskanie.
Ciekawi mnie na co wy się zdecydowaliście i co przemówiło akurat za tym a nie innym wyborem ?
(12.08.2016, 12:00)3kris napisał(a): [ -> ]Witam,
Jak w temacie.
Ilu zwolenników tyle przeciwników każdego materiału.
W projekcie jest silikat - i ja chyba w jego stronę bym się skłaniał - głównie ze względu wytrzymałości na ściskanie.
Ciekawi mnie na co wy się zdecydowaliście i co przemówiło akurat za tym a nie innym wyborem ?

Ja beton komórkowy - byłem zdecydowany na Solbet ale ostatnio mnie juz przekonali na Ytong (rzekomo lepiej trzyma wymiary i w moim przypadku odchodzi koszt dowozu - fabryka u mnie w miejscowości).

Fachowcem w tym nie jestem silikat chyba lepiej chroni akustycznie i mniej chłonie wodę ale jest "zimniejszy". Ja nie potrzebuje bariery akustycznej a i tak z zewnątrz będzie chroniony od wilgoci - ostatni parametr dla mnie najistoniejszy bo to realne oszczędności w ogrzewaniu. Co do wytrzymałości na ściskanie myślę że oba materiały mają wystarczającą (z dużym zapasem) wytrzymałośc do tego typu budynku tym bardziej że nie ma w nim ciężkiego betonowego stropu - a i z tym poradzą sobie oba materiały.
Moj dom z Ytong ..niby ma dobre parametry izolacyjne i ze niby ogrzewac nie trzeba ale jak to naprawde bedzie okaze sie po 1 sezonie grzewczym...mysle ze kazdy material jest ok..material chyba az tak sie nie liczy..najwazniejsza jest chyba grubosc ocieplenia...
http://www.budujemydom.pl/sciany-i-strop...zy-silikat

silikaty maja jedna bardzo wazna zalete. Mocno akumuluja cieplo.
A liczyłeś ile musiałbyś dołożyć do tego?
Czy ktoś ma jakieś potwierdzone informacje dotyczące pustaków keramzytowych? np od osób budujących lub od tych co już wybudowali dom z tego materiału.
Wspołczynnik przenikania gotowej ściany, mostki termiczne wumurowanej ściany, łatwość murowania?


Same foldery, broszury producentów to trochę mało Undecided
Dziękuję za odp
Ja tam wybiorę BK pewnie Solbet bo dookoła wszyscy budują z solbetu bo chyba fabryka jest w pobliżu. BK wybieram bo ma lepszy parametr izolacyjności, działówki też z BK co by nie mieszać technologii, więc mniejsze straty do podłogi. Kiepska akumulacyjność nie jest problemem bo grzać chce gazem. Bloczek 24 pewnie i tak jest mocno przewymiarowany więc zapas wytrzymałości jestSmile
(05.03.2017, 16:38)raxon napisał(a): [ -> ]Ja tam wybiorę BK pewnie Solbet bo dookoła wszyscy budują z solbetu bo chyba fabryka jest w pobliżu. BK wybieram bo ma lepszy parametr izolacyjności, działówki też z BK co by nie mieszać technologii, więc mniejsze straty do podłogi. Kiepska akumulacyjność nie jest problemem bo grzać chce gazem. Bloczek 24 pewnie i tak jest mocno przewymiarowany więc zapas wytrzymałości jestSmile

podpinam się pod temat.  p.s. ile trzeba bedzie BK firmy Suporex na sciany nośne ???
Hej.

Ściany nośne mają ok 95m2 powierzchni. Jeśli będziesz robił tak jak w projekcie, czyli bez zmian wielkości otworów okiennych to potrzebujesz materiału ok 650szt przy solbecie o wymiarach 0,24x0,24x0,59m

Musisz zwracać uwagę na jednostkową wielkość elementu, z którego ostatecznie zdecydujesz się na budowę.
Inaczej jest przy ceramice, inaczej przy materiale silikatowym a jeszcze inaczej przy betonie komórkowym właśnie.

p.s "suporex" to na dzień dzisiejszy potoczna nazwa betonu komórkowego.
(05.03.2017, 20:55)Łukasz napisał(a): [ -> ]Hej.

Ściany nośne mają ok 95m2 powierzchni. Jeśli będziesz robił tak jak w projekcie, czyli bez zmian wielkości otworów okiennych to potrzebujesz materiału ok 650szt przy solbecie o wymiarach 0,24x0,24x0,59m

Musisz zwracać uwagę na jednostkową wielkość elementu, z którego ostatecznie zdecydujesz się na budowę.
Inaczej jest przy ceramice, inaczej przy materiale silikatowym a jeszcze inaczej przy betonie komórkowym właśnie.

p.s "suporex" to na dzień dzisiejszy potoczna nazwa betonu komórkowego.

Dziekuję . niestety z budownictwem niewiele mam wspólnego  Smile ale szybko sie uczę .czyli pustaki suporex firmy solbet o wymiarze 59x24x24  może zostać użyty
Stron: 1 2 3 4 5 6 7