Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(05.01.2017, 02:23)antyradar1 napisał(a): [ -> ]A czy ktoś może już próbował " wyczarować " 4 pokoje ? Kombinuje i nie wiem jak to rozwiązać

Ogrzewanie na gaz, piec w łazience albo w kuchni i masz wolną kotłownie a to już coś ?
karolz
Ja może się upieram, ale dla mnie ten pokój jest mega wąski przy kotłowniSad
Rozważałeś przesunięcie ściany w salonie w prawo by była w 1 linii z ścianką w spiżarnii i WC oraz przesunięcei środkowego pokoju też w prawo o ten sam wymiar?
Dzięki temu pokój się poszerzy to raz, a dwa po wejściu do domu nie będzie gość miał wglądu od razu na salon.
To tylko moja sugestia.

Pozdrawiam
Rafał

antyradar1
Dom z garażem czy bez?
Xaafun po dodaniu łózka 100cm zostaje ponad 150cm wiec dla dziecka wystarczy, aczkolwiek przemyślę to jeszcze na ostatnim etapie. Oglądając domy parterowe od róznych projektantów to standardowo pokoje mają po 10-11mkw.

Michał wielkie dzięki za zwrócenie uwagi na spiżarnię którą przerysowałem bezpośrednio z projektów domplanu.

Gdzie umieszczacie wejście na "strych"?

[Obrazek: 9e9e418d3e3fa0191dd0ba15d4474224_1483624177.jpg]
Witam  Smile Tak z żoną zastanawialiśmy sie nad budową domu i padło na ten projekt  Wink Ale ja musze mieć garaż wiec troszeczkę go pozmieniałem  i coś mi tam wyszło  Tongue
(05.01.2017, 23:08)Przemo napisał(a): [ -> ]Witam  Smile Tak z żoną zastanawialiśmy sie nad budową domu i padło na ten projekt  Wink Ale ja musze mieć garaż wiec troszeczkę go pozmieniałem  i coś mi tam wyszło  Tongue

Zastanów się nad dorobieniem osobnego WC. Jeżeli masz możliwość zrobienia dachu 25* jak w oryginale to ten pomysł będzie ok, jeżeli nie np jak ja od 35* to dom będzie miał 2x wyższy dach niz cześć budowlaną źle to wygląda, i chyba spowoduje porzucenie projektu przeze mnie.
Też uważam, że osobny WC bardzo się przydaje. Mała umywalka, lustro i rano można się ogolić nie blokując Żonie dużej łazienki, że o innych opcjach nie wspomnę  Wink


Jakie są wymiary tego garażu? Wygląda na szeroki, ale czy zmieści się samochód i będzie go można obejść?

sierzant

(05.01.2017, 02:23)antyradar1 napisał(a): [ -> ]A czy ktoś może już próbował " wyczarować " 4 pokoje ? Kombinuje i nie wiem jak to rozwiązać

Na szybko
(05.01.2017, 15:53)karolz napisał(a): [ -> ]Gdzie umieszczacie wejście na "strych"?

W garażu. Taka klapa nie jest idealnie szczelna, więc jeśli mam możliwość, to wolę by mi ciepło z domu nie uciekało. Umieszczając właz wzdłuż ściany od strony domu jeszcze się zmieszczę w najwyższej części poddasza. A i schody rozłożę nawet przy zaparkowanym samochodzie.
Jest przewidziana druga łazienka , w pralni w garażu  Smile powiedzmy że to będzie taka moja łazienka z prysznicem . Garaż ma szerokość 5,5m długość 6m niby na 2 auta , aleee kuzyn ma tak samo szeroki i stoi tam samochód Żony i jego 2 motory , u mnie też nie widzę innego  wyjścia , dodatkowo zaplanowałem sobie szafę w garażu na te wszystkie tak zwane "szkody" tego szkoda , tamtego szkoda  Smile
Co do dachu z tego co wiem to w tej miejscowości co mam działkę pozmieniało się i na wszytko sie godzą . Jedyne co mnie martwi to fundamenty , gdyż działka jest na szkodach górniczych 3 -stopnia Sad  Pewnie nie będzie to takie tanie i proste jak w projekcie  Sad
U mnie będzie tak:
- usunięcie kotłowni i przeniesienie jej do powiększonej spiżarni/schowka (planujemy ogrzewać dom gazem lub pompą ciepła + kominek), 
- zmiana szerokości korytarza do 1,4m
- powiększenie okna w salonie/kuchni
- garderoba przy jednej sypialni.