Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jeszcze musiałby mieć czas. Jesli byś nie chciał się za bardzo dotykać do pracy na budowie to z 100 tys robocizna wyjdzie.
po kolei
-murarz ok 18 tys
-dekarz ok 7 tys
- tynki 5 tys
- elektryk 3 tys
- docieplenie zew 8 tys
- posadzki 1200 zł
- wod kan z całą podłogówką i kotłownią na ekogroszek 8 tys
- płytkarz 4 tys
Ceny oczywiście orientacyjne i to nie wszystkie a już masz ok 50 tys
Co za bzdura, jakie 100 koła za robotę?
z malzonka na poczatku nie wierzylismy. Po wizycie kolo Konina kupilismy projekt. Sam zrobie podbitke i pomaluje asciany i panele na podlodze. Cala reszta zlecona i nie mamy kapitalu wiecej niz 200 tysiecy zlotych. Liczylem wszystko ze 100 razy i dopiero sie zdecydowalem. Dzialka uzbrojona. Nie przekroczymy 210 tysiecy w;acznie z adaptacja i pozwoleniem na budowe. Piec z podajnikiem i grzejniki w sypialniach. Przepraszam za brak Polskich znakow.

sierzant

Na rozluznienie:
Niemcy postanowili zbudować nowy odcinek autostrady. No i ogłosili przetarg. Do przetargu przystąpiło 3 przedsiębiorców: Turek, Niemiec i Polak.
Komisja otwiera kopertę z ofertą Turka. 100 tys Euro. Myślą sobie pewnie spaprze robotę, ale co tam
Kolejna koperta, Niemca: 200 tys Euro. Komisja z uznaniem - w końcu ta niemiecka precyzja jest w cenie, no ale zobaczmy jeszcze 3 kopertę
W 3 kopercie oferta polaka: 300 tys Euro. Komisja z niedowierzaniem przepytuje Polaka na okoliczność:
-Polak, czemu ty taki drogi - to Niemiec za profesjonalną robotę chce 200 a ty 300 tys? Na to polak:
- już tłumaczę. 100 tys dla mnie, 100 tys dla szanownej komisji, i 100 tys dla Turka - w końcu ktoś to musi zbudować

Maciekpoznan ma racje ja tez liczylem ze sto razy,dzwonilem po wykonawcach,hurtowniach i kwota 210tys jest jak najbardziej realna.
Maciekpoznan kiedy startujesz z budową , obrzeża Poznania ??
heh. ja na czerwiec zamówiłem ekipe z polecenia. widziałem jak robią. wszystko ok. Od fundamentów do wieńca za 6500zl. własna koparka itp. reszta we własnym zakresie {jak czas pozwoli}. nie wiem skąd 100k za robote. pzdr
Mówię o 100 tys do zamieszkania bez dotykania się roboty. Wymurują ci ten do za 6500 zł? Skąd jesteś? Jeśli mi też ta ekipa wymuruje za tyle to jeszcze Tobie i im stawiam kratę browara Smile Łukasz czy stawki które napisałem są oderwane od rzeczywistości? Zostało całą wykończeniówka. Wiadomo że jak ktoś w miarę jest robotny to za 30-50 się zmieści. Ja planuje w 25 tys za robociznę.
Maciek zapewniam Cię, że 200k na wybudowanie obiektu bez pracy inwestora jest naprawdę realne, na wyciągniecie ręki, włącznie z pozwoleniem i projektem.
Jasne jest, że wiąże się to ze sporym zaangażowaniem samych inwestorów ale nie w prace fizyczne na samej budowie, tylko wkład intelektualny, logistykę, organizację materiałów.
Również prawdą będzie, że jeśli zlecisz budowę domu pod klucz jednej firmie to 250 będzie mało.
Aby to się udało, to znaleźć ekipę do SSO (stan surowy otwarty) i nic więcej od nich nie wymagać.
I reszta już zależy od inwestora jak to wszystko ogarnie do końca.
Błędem, który jest najczęściej popełniany to zlecenie budowy pod klucz z materiałem.

Jeśli zlecasz budowę firmie X pod klucz to już tłumacze co następuje.

Firma X specjalizuje się w SSO, resztę prac zleca firmom Y, Z, itp. i na każdym etapie delikatnie przycina na materiale, na usłudze.
Więc albo ktoś realnie podchodzi do tematu i udziela się przy budowie swojego domu albo dysponuje kwotą, z którą na ten projekt nawet nie spojrzy.
Projektując to wszystko miałem na myśli takie właśnie osoby, z którymi jestem co dzień na łączach, które doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to nie jest dom piękny z architektonicznego punku widzenia, ma 106m2 nie więcej, nie mniej.
Tylko jest alternatywą dla mieszkania, na które i tak niestety w naszym dzikim kraju jesteśmy zmuszeni wziąć świadomie garba na 20 lat.
(09.02.2017, 00:39)santaDe napisał(a): [ -> ]heh. ja na czerwiec zamówiłem ekipe z polecenia. widziałem jak robią. wszystko ok. Od fundamentów do wieńca za 6500zl. własna koparka itp. reszta we własnym zakresie {jak czas pozwoli}. nie wiem skąd 100k za robote. pzdr

Mógłbyś napisać coś więcej o tej wycenie? Co konkretnie wchodzi w jej skład i czy są jakieś dodatkowe koszty, czy wszystko po stronie ekipy? Skąd jesteś i gdzie budujesz?
Łukasz wiem jak funkcjonuje budowlanka bo pracuje w niej 11 lat. Od kilku lat na swoim. Dlatego też powiedziałem że da się wybudować za 25 tys robocizny ale może to być i 100 jeśli nie wiele się znasz czy zrobisz. Zależne też to jest od regionu kraju. Dlatego też nie pracuje u deweloperów ani jako podwykonawca. Sam rzadko mam do czynienia z domami parterowymi i chce też przyjechać i obejrzeć jakąś Twoja budowę. Minimum ogarnięcia też trzeba mieć przy rozmowach z hurtownią bo miałem już kilku takich klientów którzy nie chcieli usługi z towarem bo mają "układ" w hurtowni a potem się okazywało że ta cena jest wyższa od mojej brutto. Więc pamiętajcie o jednym orientuje się w dwóch 3 hurtowniach żebyście wiedzieli co jest realne a co nie. Dobra kończy ten temat bo chyba odbiegały od jego tytułu.