Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(03.03.2017, 21:42)askier napisał(a): [ -> ]Mam pytanie z jakiego programu korzystacie do modyfikacji projektu pierwotnego?

Sweet home 3D. Łatwy i wystarczający żeby sobie jakoś rozrysować swoje wizje. Smile

(03.03.2017, 22:36)Aluna napisał(a): [ -> ]Michał P - jedynie to, że ta kotłownia między dwoma pokojami (hałas??) i ten pokoik malutki, może na jakiś gabinet/ pokój do pracy czy coś by się nadał. Chyba, że masz 3 dzieci to nie mam pytań, wiadomo, że każde chciałoby swój pokój,

No właśnie do niedawna byliśmy rodzinką 2+2, ale gdzieś tak na wakacjach nas przybędzie. Wolałbym żeby kiedyś dzieciaki miały jednak swoje pokoje, choćby nawet małe.
A ta kotłownia to mi jakoś nigdzie nie pasuje i nie wiem gdzie ją upchać. Mam gaz na działce, więc jak jej nie znajdę miejsca to się w ogóle pozbędę. Big Grin  Póki co szukam jej miejsca po dobroci.
Michal ja bym chyba zrobiła piec i zbiornik na gaz w spiżarni ( może ją powiększyła kosztem łazienki), bo faktycznie jak będzie 3 szczęścia to każde chce mieć na etapie podstawówki już swój pokój, a z kotłowni i tego malutkiego pokoju zrobić jeden większy. serio fajna ta Twoja koncepcja.

sierzant - tak jest! mamy dzieci i to dwie kobietki także może faktycznie podwójne wc będzie pożądane tylko gdzie ja pochowam słoiki skoro w spiżarce będzie komin od kominka? hmm? ( czyli ciepło niepożądane przy przechowywaniu żywności)
[attachment=266]Oto i moje wypociny w kwestii domu który na 90% będzie tak wyglądał. (zobaczymy co powie Pani architekt)
Projekt 3D dołączę do posta jak tylko się załaduje na serwer.

p.s link do projektu https://3dwarehouse.sketchup.com/model.h...88b2b70d7e
(04.03.2017, 01:19)Aluna napisał(a): [ -> ]Michal ja bym chyba zrobiła piec i zbiornik na gaz w spiżarni ( może ją powiększyła kosztem łazienki), bo faktycznie jak będzie 3 szczęścia to każde chce mieć na etapie podstawówki już swój pokój, a z kotłowni i tego malutkiego pokoju zrobić jeden większy. serio fajna ta Twoja koncepcja.

Kombinuję dalej i kotłownię zostawiłem na swoim miejscu, natomiast przeniosłem łazienkę, aby w jej miejsce wlepić pokój. Chcąc mieć cztery pokoje nie da rady zrobić ich dużych, bo m2 to m2. Bronię się przed decyzją o ogrzewaniu gazem, bo nie mam kompletnie rozeznania w tym temacie i nie chciałbym w ciemno na coś stawiać.
(03.03.2017, 22:36)Aluna napisał(a): [ -> ]Michał P - jedynie to, że ta kotłownia między dwoma pokojami (hałas??) i ten pokoik malutki, może na jakiś gabinet/ pokój do pracy czy coś by się nadał. Chyba, że masz 3 dzieci to nie mam pytań, wiadomo, że każde chciałoby swój pokój,

klonu1988 - czyli piec na gaz w WC, tak? i salon większy wychodzi, całkiem fajnie to wygląda. W łazience i prysznic i wanna?

Ja szczerze się zastanawiam nad dwoma WC, czy to na pewno potrzebne przy naszym małym domku?

Tak, piec na gaz w nieco powiększonym WC.
Tak, w łazience i prysznic i wanna.
W salonie kominek w miejscu spiżarki.
Witam wszystkich serdecznie,

Zastanawialiście się nad takim rozkładem pomieszczeń?
Póki co sporządziłem rozkład bez nanoszenia wymiarów.
W czym mogę zaprojektować taki rozkład żeby uzyskać wymiar i powierzchnię pomieszczeń?

Co o tym myślicie?
Ciekawy rozkład - z wiatrołapu od razu można przejść do kuchni i do salonu, nie trzeba przechodzić przez część "sypialnianą". Na drugim rzucie zamieniłbym kotłownie z łazienką.
(09.03.2017, 11:36)ęklonu1988 napisał(a): [ -> ]Ciekawy rozkład - z wiatrołapu od razu można przejść do kuchni i do salonu, nie trzeba przechodzić przez część "sypialnianą". Na drugim rzucie zamieniłbym kotłownie z łazienką.

Właśnie zamiana kotłowni z łazienką wiąże się z brakiem drzwi w kotłowni na zewnątrz (tak trochę według mnie dziwnie by to wyglądało- 2x drzwi z przodu budynku) Smile

Ciekawe jak komin w tym przypadku z z piecem na paliwo stałe.
Trzeba to rozrysować, żeby złapać miary i powierzchnię pomieszczeń lecz za bardzo nie wiem jakim programem aby było to w miarę proste.
Ja patrzę pod siebie - nie chcę ogrzewania paliwem stałym tylko gazem, więc kotłownie zamieniam na pomieszczenie gospodarcze/spiżarkę. Nawet jakbym opalał paliwem stałym to zastanowiłbym się czy nie zrobić tak jak pisałem i wejścia do kotłowni przez wiatrołap.

Ja robiłem tutaj:
https://www.leroymerlin.pl/planer3d/kazaplan.html
(09.03.2017, 11:47)klonu1988 napisał(a): [ -> ]Ja patrzę pod siebie - nie chcę ogrzewania paliwem stałym tylko gazem, więc kotłownie zamieniam na pomieszczenie gospodarcze/spiżarkę.  Nawet jakbym opalał paliwem stałym to zastanowiłbym się czy nie zrobić tak jak pisałem i wejścia do kotłowni przez wiatrołap.

Ja robiłem tutaj:
https://www.leroymerlin.pl/planer3d/kazaplan.html

Dziękuję, spróbuję w tym coś stworzyć.