Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Załączam mój pomysł na układ. Od pewnego czasu chodzi za mną coś takiego i póki co najbardziej mnie przekonuje. Rysunek jest roboczy do dopracowania, wymiary nie są dokładne (wiem, że drzwi są źle, program mi się zawiesił, poprawię to później).
Minusem przy tym układzie jest na pewno woda i kanalizacja rozciągnięta po prawie całym domu co zwiększy koszty. Zastanawiam się co jeszcze?
Niepokoi mnie też trochę hałas na ile ścianki działowe będą go tłumić, chociaż dzieciaki to i tak będą pewnie bardziej hałasować w swoich pokojach, a dwie strefy nocne nasza i ich rozwiązują ten problem. Dodatkowo na działce, którą planujemy kupić jeśli się uda, jest murowany domek, który po dostosowaniu może swobodnie służyć jakimś głośniejszym spotkaniom Smile

[attachment=285]
(05.01.2017, 02:23)antyradar1 napisał(a): [ -> ]A czy ktoś może już próbował " wyczarować " 4 pokoje ? Kombinuje i nie wiem jak to rozwiązać

Też mnie interesują 4 pokoje

sierzant

Bylo w tym watku, kolegom sie nie chce czytac,ale co tam.
Tylko skad ogrzewanie? Smile
Do takiego rozwiązania to prąd, pompa lub gaz
(11.03.2017, 23:36)deeropolskie napisał(a): [ -> ]
(11.03.2017, 09:21)Offellia napisał(a): [ -> ]Załączam mój pomysł na układ. Od pewnego czasu chodzi za mną coś takiego i póki co najbardziej mnie przekonuje. Rysunek jest roboczy do dopracowania, wymiary nie są dokładne (wiem, że drzwi są źle, program mi się zawiesił, poprawię to później).
Minusem przy tym układzie jest na pewno woda i kanalizacja rozciągnięta po prawie całym domu co zwiększy koszty. Zastanawiam się co jeszcze?
Niepokoi mnie też trochę hałas na ile ścianki działowe będą go tłumić, chociaż dzieciaki to i tak będą pewnie bardziej hałasować w swoich pokojach, a dwie strefy nocne nasza i ich rozwiązują ten problem. Dodatkowo na działce, którą planujemy kupić jeśli się uda, jest murowany domek, który po dostosowaniu może swobodnie służyć jakimś głośniejszym spotkaniom Smile

Nieźle to wykombinowałaś....... forum to naprawdę fajną burze mózgów wywołuje. znajdź mi na teraz w znanej pracowni projekt 4 pokoje salon 2 łazienki kuchnia i jeszcze mała garderoba na 100m2 - nie ma opcji! a u ŁUKASZA się dało (-: i ty masz w tym swój mały wkład!



Niestety zasługa tu moja żadna. To projekt Muratora - Lubiany 3. Z moimi przeróbkami.  Co ciekawe w oryginale jest 10 metrów  powierzchni mniejszy. Zastanawiałam się nad nim, bo przy niewielkim metrażu, 10 metrów na kominikację to spora strata moim zdaniem. Wolę salon częściowo przechodni niż klitkę.  Można też zrezygnować z tych korytarzyków, ale powinny one lepiej izolować dźwięki i dzięki nim salon będzie bardziej ustalawny. Myśle też nad wykończeniem najpierw jednej strefy nocnej, bo dzieciaki jakiś czas mogą mieć wspólny pokój, a tej drugiej dopiero gdy będzie nas na to stać. 

Jeśli chodzi o ogrzewanie, to bardzo chemy gaz. Mamy teraz w kamienicy, więc w małym ciepłym domku z dobrymi oknami tymbardzieh nas nie zje. Wygoda i zaaoszczędzony czas jest warty trochę wyższych kosztów. Zobaczymy jak z przyłączem, bi my działki jeszcze nie mamy Smile
A to nasz pomysł na układ pomieszczeń. Jeszcze kombinujemy, ale ten chyba nam najbardziej odpowiada. Co myślicie?

[attachment=328]
Moja nowa wariacja na dom z wjazdem od południa. Poczatkowo chciałem poszerzyć dom i robić wejście od południa no i salon i dwa pokoje też chciałem na południowej ścinie. Jako że garaż chce zbudować od wschodniej strony to przeniosłem wejście na wschodnią ścianę. Dzięki temu wszystko zmieściłem w standardowej bryle domu. Teraz mam wejście do kotłowni przez wiatrołap i nie będę robił żadnych dodatkowych drzwi w kotłowni. Kotłownia to będzie raczej pomieszczeniem gospodarczym bo piec chce na gaz, ale dodatkowo będzie zbiornik cwu, zbiornik hydroforowy bo chce zrobić studnie, no i pod sufitem pewnie trzeba będzie podwiesić rekuperator.
W korytażu jest miejsce w narożniku na szafe narożną 80cm, zaś w drugim narożniku, tym bliżej salonu będzie mała szafka natynkowa na rozdzielacz do podłogówki a to wszystko będzie obudowane małą szafą.

Okno południowe w salonie chce żeby było od podłogi aż po wieniec, oczywiście nieotwierany fix. Wejście na taras od zachodu.


Rozumiem że ściana na 39cm powinna być projektowana tak? Bo 24cm plus 15cm styro. W którymś filmie Łukasz stawiając pierwsze pustaki do narożników mówił o wymiarze 9,99 metra.
Witam

Oto poniżej mój pomysł na układ. 
[attachment=343]
Rysunek jest oczywiście  jeszcze do dopracowania.
Wejście do domu jest od północnej strony stąd wersja w lustrzanym odbiciu.
Przesunięte zostało wejście do domu aby wydzielić część dzienną od nocnej. Zależy nam aby nie przechodzić przez część sypialnianą tylko ją maksymalnie oddalić od salonu.
Kotłownia (bez drzwi zewnętrznych) zdecydowanie powiększona w stosunku do pierwowzoru z uwagi na to, że w rodzinie są 4 osoby i będziemy trzymali tam wszystkie większe akcesoria np. rowery, hulajnogi, kosiarkę itp.
Na szczęście mamy możliwość podłączenia gazu, więc na 100% będziemy nim ogrzewać + zastanawiamy się nad rekuperacją. 
Z racji ogrzewania piec nie będzie zajmował wiele miejsca, ale za to zbiornik na wodę już tak, stąd w kotłowni wnęka właśnie na umiejscowienie w niej zbiornika do CWU. 
Z kotłowni wejście też na strych nieużytkowy (w celu uniknięcia strat ciepła z góry), w którym będziemy trzymać rzadziej używane rzeczy.
Od strony łazienki nr2 w tej wnęce będzie stała kabina.
Od wschodu położona łazienka nr1 najprawdopodobniej bez okna, ponieważ na tej ścianie stanie wiata garażowa.

Pokoje mają powierzchnie po ok 11 m2 tzn. nie są zbyt wielkie, ale w kształcie kwadratu, co mam nadzieję, że jako pokoje dla dzieci będą wystarczające.

Co do rekuperacji to zastanawiam się czy umieścić ją w kotłowni czy na strychu? Chodzi o ewentualny hałas, ale sąsiaduje ona jedynie z jednym pokojem, więc może nie będzie tak źle?

Łukasz czy taka forma rozmieszczenia pomieszczeń zwłaszcza ze zmianą usytuowania wejścia do domu oraz wejścia na strych jest wykonalna?

Napiszcie, co o tym myślicie?
Podpisuje sie pod kolega wyzej, lepiej blaszak lub nawet stylowy schowek z drewna. Kosiarka i rewery sie zmieszcza a dostep do nich bedzie łatwiejszy