Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[attachment=360]


Cześć,
powyżej wymyślony przez nas układ pomieszczeń. Udało nam się wygospodarować miejsce na pralnięSmile Dodatkowo chcemy aby do kotłowni wejście prowadziło poprzez spiżarnię - taką dodatkową zaporę przed kurzem (w spiżarni przewidujemy składowanie tylko słoików). Chcieliśmy również oddzielić kotłownię od pokoi - żeby nie było słychać pieca.
Prosimy o opinie na temat tego układuSmile Bo pewnie o czymś nie pomyśleliśmy Wink
Rozkład okien, drzwi i ich wymiar jest czysto podglądowy - nie wymiarowałem ich na razie pod ten projekt.
Witam. Jestem zwolennikiem oddzielenia części sypialnej od dziennej. Według mnie wadą dwóch ostatnich rozwiązań jest długa droga od wejścia do kuchni. Jest to najczęściej pokonywania odcinek w domu. Dlatego szybki i krótki dostęp do kuchni i wc jest dla mnie kluczowy. Od tego zaczynałem opracowywać swój układ pomieszczeń. 
Podkreślam, iż moja wypowiedźjest jedynie opinią, nie krytyką. Każdy ma prawo do własnej aranżacji wnętrza. Jako rodzina z dwójką maych dzieci potrzebujemy wydzielenia strefy dziennej i nocnej. Pozdrowienia dla wszystkich glowiacych się nad funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń.
[attachment=369]
Witam, 

poniżej moja wersja domu zainspirowana rozkładem pomieszczeń użytkownika Offelia. Myślę że przy takim metrażu i dowolności jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń szkoda poświęcać ok 10-12 m2 na korytarz, w zamian mamy większą przestrzeń lub dodatkowe pomieszczenia.
Planuję ogrzewanie gazowe dlatego połączyłem kotłownie z pralnią.
To na razie pomysł który pewnie zweryfikuje usytuowanie domu na działce.

Pozdrawiam Dawid Smile
Na prawdę myślicie że salono-korytarz to dobre rozwiązanie? W programie pięknie wyglądają te 35m2 ale ja tam widzę bardziej salon o wymiarach 4,57x3,53 co daje powierzchnie salonu bagatela 16m2.
Jeśli popatrzeć na podstawowy rozkład pomieszczeń zaproponowany przez Łukasza to metrażowo wychodzi bardzo podobnie, przy czym tutaj mam otwartą przestrzeń od kuchni po salon, którego powierzchni nie powinno się tak liczyć, inaczej się siedzi w pokoju ktory ma 16m2 z scianami w około a inaczej w pokoju ktorego powierzchnia ma 35 m2.
(23.03.2017, 14:24)raxon napisał(a): [ -> ]Na prawdę myślicie że salono-korytarz to dobre rozwiązanie? W programie pięknie wyglądają te 35m2 ale ja tam widzę bardziej salon o wymiarach 4,57x3,53 co daje powierzchnie salonu bagatela 16m2.
No i moim zdaniem pokój 8,5 m2 też trochę mały.
Brak miejsca na jadalnię. Ja chyba nie będę za dużo kombinował i zostawię jak jest ( ewentualnie małe zmiany)
(23.03.2017, 16:36)maciej87 napisał(a): [ -> ]Brak miejsca na jadalnię. Ja chyba nie będę za dużo kombinował i zostawię jak jest ( ewentualnie małe zmiany)

Brak bo ewentualna jadalnia by była między kuchnią, a salonem czyli de facto na korytarzu bo tam będzie przejście między wszystkimi pomieszczeniami.
(23.03.2017, 14:04)dawid0924 napisał(a): [ -> ]Witam, 

poniżej moja wersja domu zainspirowana rozkładem pomieszczeń użytkownika Offelia. Myślę że przy takim metrażu i dowolności jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń szkoda poświęcać ok 10-12 m2 na korytarz, w zamian mamy większą przestrzeń lub dodatkowe pomieszczenia.
Planuję ogrzewanie gazowe dlatego połączyłem kotłownie z pralnią.
To na razie pomysł który pewnie zweryfikuje usytuowanie domu na działce.

Pozdrawiam Dawid Smile


Też kombinowałam, żeby jak najwięcej przestrzeni z korytarzyków zyskać do powierzchni salonu, ale przy układaniu mebli wyszło mi, że niestety pomieszczenie jest nieustawne - nie da się zmieścić nigdzie stołu.

sierzant

dawid0924:

Skomplikowales ten projekt na maxa. Malutkie pokoje (mam 9m sypialnie i oprocz lozka i szafy nic tam sie nie miesci),spizarnia z duzym oknem (napewno nie sprzyja to przechowywaniu zywnosci) ,rozwalona po calym domu kanalizacja i woda(wieksze koszty budowy),zbyt waski korytarz wejsciowy (mam 150cm i wg mnie jest za wasko) itd. Jak mawial klasyk: 106m nie guma, nie rozciagnie sie. I z tym musimy sie pogodzic.  A zyc wygodnie trzeba.  Wink