Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich . Od pewnego czasu szukałem odpowiedniego dla mojej malutkiej działeczki projektu domu .
       No i natrafiłem na   ,,Dom za 150 tysiecy.pl  ,,   exstra oferta i po przeliczeniu dostępna realnie pod względem   
      kosztów budowy . Po wstępnych konsultacjach ze znajomym architektem a pózniej dostępnymi narzędziami na kompie 
      udało mi sie dopasować własny układ pomieszczeń nie zmieniając praktycznie za wiele.
      Drzwi wejściowe na innej ścianie ,kotłownia przesunięta pomiędzy pokoje zamienia się w korytarz, okna  itd.   
      To wstępna wersja ale chyba będzie ok.  Panie łukaszu niebawem się odezwe...   
                                                                                                                              Big Grin   
      
  
      Pozdrawiam ; D
Witam
Widze ze masz podobny pomysl do mojego chodzi o wejscie do budynku.
Nie uwazasz ze moje rozmieszczenie pomieszczen jest praktyczniejsze i chyba tansze w realizacji ? Oczywiscie kazdy ma swoja wizje i gust wiec tylko podpowiadam.
Jest na stronie 20 wiec mozesz zajrzec.
(25.03.2017, 22:48)xxdamian85xx napisał(a): [ -> ]Witam
Widze ze masz podobny pomysl do mojego chodzi o wejscie do budynku.
Nie uwazasz ze moje rozmieszczenie pomieszczen jest praktyczniejsze i chyba tansze w realizacji ? Oczywiscie kazdy ma swoja wizje i gust wiec tylko podpowiadam.
Jest na stronie 20 wiec mozesz zajrzec.

Na pewno zdajesz sobie sprawe że każdorazowa ingerencja w gotowy projekt niesie za soba dodatkowe koszty .W twojej wersji na pewno trzeba będzie przeprojektować całą instalacje wodną  ,  centralne ogrzewanie , kanalizacje   ,  znienić miejsce pod  fundament komina , układ pomieszczeń itd.  Zmiany to koszty adaptacji  a nikt za darmo tak wielkich zmian się nie podejmie. W  mojej wersji starałem się o jak najmniejsze zmiany aby dostosować go do własnych potrzeb .Budowa domu to potężna kalkulacja kosztów Smile .Mam ograniczony budżet i malutką działkę . Projekt   p.Łukasza jest taki jakiego szukałem  ( z małymi modyfikacjami). Ale twój pomysł jest ok  Big Grin
   
  pozdrawiam

sierzant

Na pewno zdajesz sobie sprawe że każdorazowa ingerencja w gotowy projekt niesie za soba dodatkowe koszty .W twojej wersji na pewno trzeba będzie przeprojektować całą instalacje wodną  ,  centralne ogrzewanie , kanalizacje   ,  znienić miejsce pod  fundament komina , układ pomieszczeń itd.  Zmiany to koszty adaptacji  a nikt za darmo tak wielkich zmian się nie podejmie. W  mojej wersji starałem się o jak najmniejsze zmiany aby dostosować go do własnych potrzeb .Budowa domu to potężna kalkulacja kosztów Smile .Mam ograniczony budżet i malutką działkę . Projekt   p.Łukasza jest taki jakiego szukałem  ( z małymi modyfikacjami). Ale twój pomysł jest ok

Wg mnie zmiany nieistotne. Wpis w dzienniku budowy z podpisem kierownika budowy i tyle.
Na pewno zdajesz sobie sprawe że każdorazowa ingerencja w gotowy projekt niesie za soba dodatkowe koszty .W twojej wersji na pewno trzeba będzie przeprojektować całą instalacje wodną  ,  centralne ogrzewanie , kanalizacje   ,  znienić miejsce pod  fundament komina , układ pomieszczeń itd.  Zmiany to koszty adaptacji  a nikt za darmo tak wielkich zmian się nie podejmie. W  mojej wersji starałem się o jak najmniejsze zmiany aby dostosować go do własnych potrzeb .Budowa domu to potężna kalkulacja kosztów Smile 

Mam ograniczony budżet i malutką działkę .
Powiem szczeze ze jestem zielony w sprawach adaptacji, pozwolenia itp ogolnie mowiac papierologia wiec jezeli rzeczywiscie koszty takich zmian beda kolosalne to raczej tez nie wybiore takiego projektu chodz dla mnie byl by prawie idealny bo tez mam specyficzna dzialke.

Komin byl by bez zmian a drugiego by nie bylo, materialu na kanalizacje i scianki dzialowe tez by bylo mniej wiec troche by bylo taniej ale tak jak pisalem nie znam sie na kosztach adaptacji zmian wiec nie wiem jakie to sa koszty i czy sie oplaci.

Pozdrawiam
Koszty adaptacji nie są aż tak duże.
Rozmawiałem ze znajomym architektem i powiedział że za 2500 będę miał zrobione wszystko łącznie z pozwoleniem na budowę załatwionym przez niego. Chcę powiększyć budynek o 1,5-2 m szerokości, dodatkowo chce garaż ok 30m2 doprojektować, bardzo chcę zaingerować w rozstaw pomieszczeń i to wszystko w tej cenie. 1500 projekt i 2500 adaptacja z załatwieniem papierów. Za 4000 mam projekt dokładnie jaki chce i zero zmartwieni i chodzenia po urzędach.

Jak chcesz pomieszczenia projektować aby zaoszczędzić kilkaset złotych na adaptacji to raczej jest słaby pomysł bo później będziesz mieszkał w tym domu. Dom ma być dla Ciebie wygodny, a później szukaj oszczędności.
(26.03.2017, 12:11)sierzant napisał(a): [ -> ]Na pewno zdajesz sobie sprawe że każdorazowa ingerencja w gotowy projekt niesie za soba dodatkowe koszty .W twojej wersji na pewno trzeba będzie przeprojektować całą instalacje wodną  ,  centralne ogrzewanie , kanalizacje   ,  znienić miejsce pod  fundament komina , układ pomieszczeń itd.  Zmiany to koszty adaptacji  a nikt za darmo tak wielkich zmian się nie podejmie. W  mojej wersji starałem się o jak najmniejsze zmiany aby dostosować go do własnych potrzeb .Budowa domu to potężna kalkulacja kosztów Smile .Mam ograniczony budżet i malutką działkę . Projekt   p.Łukasza jest taki jakiego szukałem  ( z małymi modyfikacjami). Ale twój pomysł jest ok

Wg mnie zmiany nieistotne. Wpis w dzienniku budowy z podpisem kierownika budowy i tyle.

Sierzant - czy to znaczy, że jeśli: chciałabym zmienić nieznacznie rozmiar spiżarki kosztem pomniejszenia łazienki tej dużej plus troszkę inaczej drzwi zrobić do dwóch sypialni (czyli poprzestawiać delikatnie ścianki, bez ruszania pokoi, miejsca łazienki itp) oraz instalacja na gaz zamiast pieca na paliwo stałe - to nie muszę tego zgłaszać projektantowi?
Jakie zmiany bezwzględnie muszą być ujęte w adaptacji a co można samemu w trakcie budowy zmienić? Np dach dwuspadowy - w naszym przypadku - to na pewno musi być w projekcie. Dobrze rozumiem?
Na ktoryms filmie Lukasz mowil ze jak sie buduje na zgloszenie to scianke dzialowa mozna przestawic dokonujac jedynie wpisu do dziennika budowy. W tym projekcie dzialowki nie sa scianami konstrukcyjnymi. Zmiana usytuowania okna tez nie ma znaczenie oczywiscie po za jakimis tzw udziwnieniami typu okna narozne czy jakies duze przeszklenia po obu stronach naroznika.
(28.03.2017, 05:45)raxon napisał(a): [ -> ]Na ktoryms filmie Lukasz mowil ze jak sie buduje na zgloszenie to scianke dzialowa mozna przestawic dokonujac jedynie wpisu do dziennika budowy. W tym projekcie dzialowki nie sa scianami konstrukcyjnymi. Zmiana usytuowania okna tez nie ma znaczenie oczywiscie po za jakimis tzw udziwnieniami typu okna narozne czy jakies duze przeszklenia po obu stronach naroznika.
Raczej jak buduje się na pozwolenie na budowę. Wtedy możesz robić zmiany, wpisując je do dziennika budowy.
Przy budowaniu na zgłoszenie nie można robić żadnych zmian.
Popierdzieliło mi się Big Grin Oczywiście że na pozwolenie.