Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jest w tym wątku trochę wcześniej
Witam wszystkich i Ciebie Łukaszu. I ja stworzyłem swoją wersję pomieszczeń. Ze względu na węższą działkę i jej usytuowanie musiałem zlikwidować okna w jednej ze ścian i zrobić odbicie lustrzane. Trzy dni myślałem jak przerobić oryginał do tych założeń ale nic fajnego nie mogłem z tym zrobić. W końcu narysowałem sobie tylko ściany zewnętrzne jak w projekcie i zacząłem od nowa. I w pół godziny narysowałem coś takiego co chyba już pozostanie. Jedynie te wejścia do mniejszych pokoi tak nie do końca mi leżą, ale nie wiem co z tym można by zrobić. Może ktoś będzie miał jakieś kreatywne uwagi, lub wskaże mi błędy których nie zauważyłem.

sierzant

Jak w pokoju 5,08 bedzie ekogroch, to zamien kotlownie z przedpokojem. Bedziesz mial ciszej w sypialni
][attachment=1038][attachment=1039][attachment=1040]
ja mam coś takiego 
będę wdzięczny za opinie

i to nie koniec różne były pomysły

w wersji 10 została tylko zamieniona sipżarnia z kotłownią ,co do 7 wersji
(12.06.2017, 20:19)rmaus napisał(a): [ -> ]Witam wszystkich i Ciebie Łukaszu. I ja stworzyłem swoją wersję pomieszczeń. Ze względu na węższą działkę i jej usytuowanie musiałem zlikwidować okna w jednej ze ścian i zrobić odbicie lustrzane. Trzy dni myślałem jak przerobić oryginał do tych założeń ale nic fajnego nie mogłem z tym zrobić. W końcu narysowałem sobie tylko ściany zewnętrzne jak w projekcie i zacząłem od nowa. I w pół godziny narysowałem coś takiego co chyba już pozostanie. Jedynie te wejścia do mniejszych pokoi tak nie do końca mi leżą, ale nie wiem co z tym można by zrobić. Może ktoś będzie miał jakieś kreatywne uwagi, lub wskaże mi błędy których nie zauważyłem.

Gratuluje. Bardzo dobry projekt, który niweluje mankamenty oryginalnego, czyli:
- po wejściu do domu nie wchodzi się od razu do części "prywatnej" domu (sypialnie), lecz do salonu,
- nie ma długiego i ciemnego korytarza z zakrętem, prowadzącego od wejścia do salonu,
- większy salon to zdecydowany plus,
- jedna z sypialni (np. z przeznaczeniem dla rodziców) nie sąsiaduje z pozostałymi dwoma,
- kuchnia nie jest już taką długą kiszką, lecz ładnym i ustawnym kwadratem.

Faktycznie wejścia do pokoi przez wąski korytarzyk nie jest może najfajniejszą opcją, lecz chyba przy tym układzie nie da się ich uniknąć.
Ja bym się zastanowił czy nie przesunąć łazienki trochę w głąb pokoju 14,44 kosztem zmniejszenia głębokości wnęki na szafę i/lub zmniejszenie powierzchni łazienki, Dzięki temu można wtedy zmniejszyć korytarzyk wejściowy do pokoju 14,62 i nie będzie już miał 1,34 tylko odpowiednio mniej (może tak samo jak w pokoju obok - 1,02?).

Sam myślę o zakupie tego projektu ale chętnie bym go wydłużył o metr względem dłuższej osi, tak aby miał nie 12,50 m a 13,50. Rozumiem, że w Twoim przypadku nie rozważałeś tego ze względu na parametry działki (rezygnacja z okien na to wskazuje). Zastanawiam się czy takie powiększenie rozmiarów kwalifikuje się jako zwykła adaptacja projektu.

Pozdrawiam i trzymam kciuki. Liczę na relacje z postępu prac.
(21.06.2017, 23:25)raszpon napisał(a): [ -> ]Sam myślę o zakupie tego projektu ale chętnie bym go wydłużył o metr względem dłuższej osi, tak aby miał nie 12,50 m a 13,50. Rozumiem, że w Twoim przypadku nie rozważałeś tego ze względu na parametry działki (rezygnacja z okien na to wskazuje). Zastanawiam się czy takie powiększenie rozmiarów kwalifikuje się jako zwykła adaptacja projektu.
za takie zmiany architekci u mnie w mieście to albo nie chcieli się zabrać, albo wołali zaporową cenę.
(22.06.2017, 12:08)Slawskip napisał(a): [ -> ]
(21.06.2017, 23:25)raszpon napisał(a): [ -> ]Sam myślę o zakupie tego projektu ale chętnie bym go wydłużył o metr względem dłuższej osi, tak aby miał nie 12,50 m a 13,50. Rozumiem, że w Twoim przypadku nie rozważałeś tego ze względu na parametry działki (rezygnacja z okien na to wskazuje). Zastanawiam się czy takie powiększenie rozmiarów kwalifikuje się jako zwykła adaptacja projektu.
za takie zmiany architekci u mnie w mieście to albo nie chcieli się zabrać, albo wołali zaporową cenę.

U mnie nie było problemu - mam wydłużoną elewację do 15 m :-)
Adaptacja z przeróbkami i zagospodarowanie działki wraz z oczyszczalnią przydomową to wyszło 2500 zł
(23.06.2017, 17:06)Artur Stojanowski napisał(a): [ -> ]
(22.06.2017, 12:08)Slawskip napisał(a): [ -> ]
(21.06.2017, 23:25)raszpon napisał(a): [ -> ]Sam myślę o zakupie tego projektu ale chętnie bym go wydłużył o metr względem dłuższej osi, tak aby miał nie 12,50 m a 13,50. Rozumiem, że w Twoim przypadku nie rozważałeś tego ze względu na parametry działki (rezygnacja z okien na to wskazuje). Zastanawiam się czy takie powiększenie rozmiarów kwalifikuje się jako zwykła adaptacja projektu.
za takie zmiany architekci u mnie w mieście to albo nie chcieli się zabrać, albo wołali zaporową cenę.

U mnie nie było problemu - mam wydłużoną elewację do 15 m :-)
Adaptacja z przeróbkami i zagospodarowanie działki wraz z oczyszczalnią przydomową to wyszło 2500 zł
Artur czy budowa już się rozpoczela?
(23.06.2017, 20:18)Martyna napisał(a): [ -> ]
(23.06.2017, 17:06)Artur Stojanowski napisał(a): [ -> ]
(22.06.2017, 12:08)Slawskip napisał(a): [ -> ]
(21.06.2017, 23:25)raszpon napisał(a): [ -> ]Sam myślę o zakupie tego projektu ale chętnie bym go wydłużył o metr względem dłuższej osi, tak aby miał nie 12,50 m a 13,50. Rozumiem, że w Twoim przypadku nie rozważałeś tego ze względu na parametry działki (rezygnacja z okien na to wskazuje). Zastanawiam się czy takie powiększenie rozmiarów kwalifikuje się jako zwykła adaptacja projektu.
za takie zmiany architekci u mnie w mieście to albo nie chcieli się zabrać, albo wołali zaporową cenę.

U mnie nie było problemu - mam wydłużoną elewację do 15 m :-)
Adaptacja z przeróbkami i zagospodarowanie działki wraz z oczyszczalnią przydomową to wyszło 2500 zł
Artur czy budowa już się rozpoczela?
Prawie - zebrany humus
Lada chwila drugie wejście geodety
Czekamy na decyzje banku - kredyt
Prąd będzie prawdopodobnie we wrześniu
:-)
Dziennik będzie prowadzony
Dom w Pyrzanach koło Witnicy
[attachment=1107]
Dzień dobry, podrzucam swój projekt do oceny i podpowiedzi. Wszystkie mile widziane.