Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
9 tysięcy zł z wszystkimi formalnościami do pozwolenia na budowę, projektem wszystkich przyłączy i instalacji łącznie z instalacją gazową, podłogówką i wentylacją mechaniczną z rekuperacją, zagospodarowanie terenu oraz wyłączenie z produkcji rolnej - łąka klasy III (w cenę nie wliczone są opłaty skarbowe, operat wodnoprawny (1200 zł) - mam rów na działce który muszę zarurować, mapa do celów projektowych (800) i badania geologa (500)).
a sam projekt ile jeśli można wiedzieć ?
nie mam tego wyszczególnionego.
Witam Smile
Mam pytanie odnośnie rozkładu pomieszczeń, z tego co już wiem wszystkie ściany wewnątrz są ścianami działowymi. Czy w takim razie kupując oryginalny projekt mogę dowolnie rozumiescic pomieszczenia nie zgłaszając żadnych zmian nigdzie i nikomu?
Jak wygląda sprawa z ewentualnym powiększeniem powierzchni do 125 m2.
Kompletnie jestem zielony w papierkologii...
Takie zmiany wprowadzasz na etapie adaptacji albo przy pomocy kierownika budowy.
Witam, dwie strony wcześniej zamieszczałem swój pomysł na rozplanowanie pomieszczeń. Ze względów na działkę i osobiste upodobania wersja podstawowa musiała ulec zmianom. Dzięki za uwagi i komentarze. Na dzień dzisiejszy wprowadziłem drobne zmiany. I nadal komentarze i uwagi mile widziane. 
Poważnie zastanawiam się nad płytą fundamentową z ogrzewaniem podłogowym na całości. A więc ze względu na duże zmiany i podejście mojego projektanta będzie to już projekt indywidualny choć cały czas wzorowany na projekcie domza150tysięcy. Mam nadzieje ze Pan Łukasz nie będzie miał mi tego za złe. Biuro projektowe za projekt indywidualny, adaptację, przyłącza, mapkę i pozwolenia zażądało niecałe 6 tyś zł.
Cześć Wszystkim,
ja to się skłaniam w kierunku takiego rozplanowania pomieszczeń. Dla mnie priorytetem są czery pokoje (jeden może mieć nawet 8-9m2... ale nie wiem czy rezygnować z sieni która tu teraz ewidentnie nie pasuje.

[Obrazek: plan1.jpg]
(29.06.2017, 12:46)Lukasz.colt napisał(a): [ -> ]Witam Smile
Mam pytanie odnośnie rozkładu pomieszczeń, z tego co już wiem wszystkie ściany wewnątrz są ścianami działowymi. Czy w takim razie kupując oryginalny projekt mogę dowolnie rozumiescic pomieszczenia nie zgłaszając żadnych zmian nigdzie i nikomu?
Jak wygląda sprawa z ewentualnym powiększeniem powierzchni do 125 m2.
Kompletnie jestem zielony w papierkologii...
Witam. Co do rozplanowania pomieszczeń to możesz to zrobić dowolnie jak chcesz, nawet w ostatniej chwili gdyż jak zauważyłeś, są to ściany działowe które nie stanowią elementu konstrukcyjnego budynku  a zatem nie będą to tzw. zmiany istotne. nie zmienia się konstrukcja ani kubatura budynku. Temat powiększenia budynku  był poruszany gdzieś na forum ale padło stwierdzenie że koszty adaptacji są porównywalne z projektem indywidualnym a to mija się z celem. Pozdrawiam
powiększenie domu o 2 m nie zwiększa znacząco kosztów adaptacji.
(11.07.2017, 23:56)Martyna napisał(a): [ -> ]powiększenie domu o 2 m nie zwiększa znacząco kosztów adaptacji.

Witam
Znacząco niby nie a jednak. Dodatkowe m2 fundamentu, piachu, tynku, wieniec dach robi sie z 10 a nawet 20 tyś Wink