Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

sierzant

mikro salon, kuchnia dluga kiszka,okno faktycznie bez sensu.
(27.09.2017, 21:23)sierzant napisał(a): [ -> ]mikro salon, kuchnia dluga kiszka,okno faktycznie bez sensu.

?????

PrZecież czesc domu z kuchnią i salonem nie w tej koncepcji wcale zmienione w porównaniu w oryginalnym projektem więc po co komentować?
(28.09.2017, 08:41)tarkins napisał(a): [ -> ]
(27.09.2017, 21:23)sierzant napisał(a): [ -> ]mikro salon, kuchnia dluga kiszka,okno faktycznie bez sensu.

?????

PrZecież czesc domu z kuchnią i salonem nie w tej koncepcji wcale zmienione w porównaniu w oryginalnym projektem więc po co komentować?

Generalnie, właśnie to są wady oryginalnego projektu, plus wejście do domu prosto w tzw. "strefę prywatną".
Wymyśliłem dziś jeszcze jedną kombinację pomieszczeń z większym salonem.

[Obrazek: plan.png]

sierzant

Generalnie, właśnie to są wady oryginalnego projektu, plus wejście do domu prosto w tzw. "strefę prywatną".
Nic dodac, nic ująć.
(21.08.2017, 09:34)sierzant napisał(a): [ -> ]sewa88, ja nie buduje w takim rozmieszczeniu pokoi.
Moj ostateczny i zatwierdzony.
czarne miejsce to kominek + komin:
Bardzo fajny projekt. Wlaśnie z mężem przeglądamy wszystkie pomysly i Twój rozkład najbardziej nam odpowiada.
Zastanawiam sie tylko caly czas nad tą adaptacją. Wiem że pisaleś to wcześniej ale właśnie nie wiem jak to z tym jest. Bo domyślam sie że dla projktanta to nie jest problem "postawić" ściane w innym miejscu gdy są to tym bardziej ściany działowe. Ale przy zmianie tych wszystkich pomieszczen zmieniaja sie wszystkie przyłacza, dodatkowo u nas też bedzie gaz ziemny i czy to są takie zmiany za które projektant sobie policzy ?

sierzant

Ściany wewnętrzne, okna zmienia ci kierownik budowy wpisem do książki (i tak umawiasz się na całość wiec koszt żaden).
Za przyłącza i tak musisz zapłacić wiec galareta z której strony wejdą.Ja mam na pozwoleniu kotłownię na pól szerokości domu.
Wtedy gaz wchodzi z właściwej dla mnie strony.Instalacjami się nie martw, i tak w projekcie są tylko ogólnie rozrysowane.
Ważne są tylko pozwolenia czyli:
-ogólne na budowę
-na gaz
Koncepcja rzutu parteru.

To propozycja naszego projektanta po zapoznaniu się z naszymi indywidualnymi potrzebami.
Z dodatkowymi uwagami od nas:
- przeniesienie prysznica do małego wc (powiększając go delikatnie kosztem łazienki)
- wstawienie kibelka i bidetu w dużej łazience Smile
czym tworzycie projekty? Chciałbym coś pokazać do oceny, ale to co zrobiłem w paintcie to nawet nie wypada Smile

edit:
ok, znalazłem coś. Przerobiłem projekt sierżanta, wydaje mi się, że tak jest lepiej. 

[Obrazek: Vv0ES8G.png]
Wszystko kwestia gustu.Wizja Sierżanta pokrywa się z moją.