Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Udało mi się zmieścić garaż w bryle budynku, trzeba trochę zmniejszyć kuchnie bo wyszedł za krótki. Pokoje może nie za duże i trochę problemowe ustawienie salonu, ale plusem jest zmieszczenie wszystkiego w bryle, sama nie wiem.. Smile 

[attachment=1887]
a gdzie kotłownia?
razem wychodzi ponad 115m
to wersja poszerzona ? bo standard chyba 106?
Wymiary zewnętrzne się zgadzają, program musiał coś zmienić. Kotłownia, przy gazie, czy ogrzewaniu elektrycznym nie jest wymagana.
(17.10.2017, 11:41)AWiatr napisał(a): [ -> ]Udało mi się zmieścić garaż w bryle budynku, trzeba trochę zmniejszyć kuchnie bo wyszedł za krótki. Pokoje może nie za duże i trochę problemowe ustawienie salonu, ale plusem jest zmieszczenie wszystkiego w bryle, sama nie wiem.. Smile 

Czyli wychodzi na to, że najładniejsze i największe pomieszczenie, zaraz po salonie, ma najważniejszy członek rodziny - samochód. Garaże w domu to wg mnie pomyłka, no ale to tylko moje zdanie, każdy ma to co lubi.
5 m długości na garaż to trochę mało i jak będziesz miała auto 4.7m to będzie na prawdę ciężko się tam parkowało - Teściowie mają taki garaż i dla mnie to porażka.
(17.10.2017, 13:36)raszpon napisał(a): [ -> ]
(17.10.2017, 11:41)AWiatr napisał(a): [ -> ]Udało mi się zmieścić garaż w bryle budynku, trzeba trochę zmniejszyć kuchnie bo wyszedł za krótki. Pokoje może nie za duże i trochę problemowe ustawienie salonu, ale plusem jest zmieszczenie wszystkiego w bryle, sama nie wiem.. Smile 

Czyli wychodzi na to, że najładniejsze i największe pomieszczenie, zaraz po salonie, ma najważniejszy członek rodziny - samochód. Garaże w domu to wg mnie pomyłka, no ale to tylko moje zdanie, każdy ma to co lubi.
Witam. Jeden zrobi garaż a inny zrobi dodatkowy pokój lub powiększy łazienkę itd. Faktem jest że zostały do maksimum wykorzystane metry które przedtem zajmowała komunikacja. Jest to również doskonały układ aby przy rezygnacji z garażu uzyskać 70-cio metrowy salon z otwartą kuchnią (pod warunkiem że zgadzają się wymiary bo gdzieś przybyło kilka ładnych metrów) Smile

sierzant

AWiatr czy wsadzenie do 106m garażu, to dobry pomysł?
(17.10.2017, 10:15)muchi napisał(a): [ -> ]Ja z żoną wymyśliliśmy taki u[img=763x1000][Obrazek: 2akk7yd.jpg][/img]kład może komuś się przyda...
Cześć
Widzę , że masz w projekcie silikat 24 cm . 
Ja będę budować z 18 cm + 25 ocieplenie . 
18 cm wystarcza na ściany zewnętrzne SmileSmile
(18.10.2017, 08:52)sierzant napisał(a): [ -> ]AWiatr czy wsadzenie do 106m garażu, to dobry pomysł?

Zależy.. jak się ma ograniczony budżet, a jest się z malutkim dzieckiem, gdy śnieg, czy deszcz.. wygoda to na pewno, ale to również kwestia kompromisów. Jeszcze przemyślimy Smile  Dziękuję za cenne uwagi!
Jak stać kogoś na nówkę autko to szkoda w nie ogrzewanym albo na zewnątrz trzymać . Z drugiej strony jak się ma stary złom to często trzeba naprawiać a lepiej robić to w cieple No i te dzieci i zakupy itd. Smile