Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Coś ode mnie, dodatkowe WC zlikwidowane żeby wykorzystać pomieszczenie na suszarnie, powiększona sypialnia tak żeby weszła duża szafa wnękowa, przeniesione okno w salonie i zmiana okna w kuchni na narożne (ładniej dom wygląda z zewnątrz jednak kuchnia staje się mniej ustawna- mniej szafek wiszących wiec sam nie wiem co lepsze), kominek elektryczny wrzucony na ścianę z TV dlatego nie ma komina, co sądzicie?
Ja chciałem tylko zaznaczyć że kolega powyżej zmienił układ pomieszczeń tworząc wnękę na kominek. Nie pamiętam czy ktokolwiek zwrócił na to uwagę ale będąc osobiście na budowie i obserwując stan surowy zamknięty była to jedyna rzecz która mi się nie spodobała. Kominek "w przejściu" to wg mnie póki co jedyny błąd tego projektu

sierzant

Kominek "w przejściu" to wg mnie póki co jedyny błąd tego projektu.
To ja dopiszę:
-wejście przez strefę prywatną na salon
-długa droga do kuchni (zakupy itd)
-kuchnia długa kiszka
-komin w zimnej z założenia spiżarce
-stosunkowo dużo m2 na komunikację
Budynek jest jednak bardzo elastyczny jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń,
więc każdy go dopasuje do własnych potrzeb.

I coś specjalnie dla kolegi AWiatra:
-garaż w bryle budynku  Big Grin
Mam pytanie czy ktoś mógłby mi podesłać rozkład pomieszczeń jakie ma Hubert?? będę wdzięczna ??
Hubert ma standardowo rozkład taki jaki jest w projekcie.
(19.10.2017, 11:05)qwerty napisał(a): [ -> ]Hubert ma standardowo rozkład taki jaki jest w projekcie.
Właśnie że nie On ma jakoś inaczej sypialnie ...
(19.10.2017, 08:37)sierzant napisał(a): [ -> ]Kominek "w przejściu" to wg mnie póki co jedyny błąd tego projektu.
To ja dopiszę:
-wejście przez strefę prywatną na salon
-długa droga do kuchni (zakupy itd)
-kuchnia długa kiszka
-komin w zimnej z założenia spiżarce
-stosunkowo dużo m2 na komunikację
Budynek jest jednak bardzo elastyczny jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń,
więc każdy go dopasuje do własnych potrzeb.

I coś specjalnie dla kolegi AWiatra:
-garaż w bryle budynku  Big Grin

Zrozumiałam aluzję  Big Grin  przekonuję mnie by garaż był obok.
(15.10.2017, 12:17)sierzant napisał(a): [ -> ]Michał podobny rozklad jak u mnie
Bedziesz musiał dac narozny kominek
a pamietaj ze one za bardzo nie nadaja
sie do rekuperacji.Wneka na gazowy
nadaje sie jak najbardziej.Przekombinowałeś
z łazienką reszta ok.

Porównuję nasze projekty.
1. Wcześniej nie spodobało mi się w Twoim to, że kocioł gazowy jest daleko. Nie chcę dawać zbiornika, więc czas oczekiwania na ciepłą wodę się wydłuża, bo krany i kocioł są rozstrzelone po całej szerokości domu. To mnie martwi najbardziej...
Ale z drugiej strony kocioł chyba potrzebuje wentylacji? U Ciebie można ją zapewnić przez ścianę boczną?
2. To że nasze projekty wydzielają strefę prywatną to podstawa, więc dlatego przyglądam się uważniej Twoim pomysłom i dostrzegłem pewne plusy Wink
3. Też masz ścianę boczną bez okien - metr bliżej do granicy.
4. Małe WC masz rozwiązane też w porządku, za wyjątkiem drzwi. Dałbym otwierane na zewnątrz, bo inaczej to chyba WC i umywalka się nie zmieszczą.
4. Drzwi od pomieszczenia gospodarczego chyba też na zewnątrz, by było bardziej funkcjonalne.
5. Lepiej ode mnie wymyśliłeś kominek. Jest bardziej w salonie, promieniuje na pół domu. Dodatkowo można dać narożny lub od frontu.
6. Masz większy wiatrołap.

Obroń proszę umiejscowienie kotła Wink
Nie lepiej mimo wszystko w łazience?
Kocioł w łazience to wątpliwa ozdoba według mnie.W odobnym omieszczeniu razem z kotłem można zrobić półki itp itd.Jest wtedy spiżarnia np.
Pranie też można wysuszyć.Doprowadzenie powietrza można zrobić przez ścianę chyba,że się przepisy zmieniły.
Duża odległość kotła od łazienki i kuchni to nie problem.Można dać dodatkowa pompkę,która będzie chodzić non stop,czasowo a ja chcę podłaczyć pod włącznik światła.
Ktoś tu wcześniej wyliczył,ze pompka chodząc non stop(365dni) zużyje prądu za ok.30pln.
(20.10.2017, 04:19)tomi8547 napisał(a): [ -> ]Można dać dodatkowa pompkę,która będzie chodzić non stop,czasowo a ja chcę podłaczyć pod  włącznik światła.
Ktoś tu wcześniej wyliczył,ze pompka chodząc non stop(365dni) zużyje prądu za ok.30pln.

Nie bardzo znam się na kotłach i instalatorskich rzeczach, ale o jakiej pompce mówisz? Co miała by pompować?
Chyba ciepłą wodę w przypadku kotła z zasobnikiem?
Ale wtedy pewnie potrzebny obieg zamknięty jakiś?
Ja chciałbym kocioł dwufunkcyjny bez zasobnika.
Działający na zasadzie "termy" w bloku.
Kocioł uruchamia się w przypadku odkręcenia wody w kranie.
Podobno to najprostsze rozwiązanie. Zajmuje mniej miejsca.