Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(30.11.2017, 10:58)adso11 napisał(a): [ -> ]Ok, tzn. położenie ścian działowych mogę ustalić w trakcie budowy, a okna, elewację i oczywiście garaż robi architekt?

Dokładnie tak jak mówisz Smile

sierzant

-Ok, tzn. położenie ścian działowych mogę ustalić w trakcie budowy, a okna, elewację i oczywiście garaż robi architekt?
-Dokładnie tak jak mówisz

To sie kupy nie trzyma, skoro okna ustali projektant to jak zmienicie np. położenie pokoi ?
Do rozmieszczenia pokoi architekt dopasuje okna/elewację, a drzwi wewnętrzne i szerokość korytarza itp. to sobie mogę ew. skorygować.
(11.12.2017, 10:13)sierzant napisał(a): [ -> ]-Ok, tzn. położenie ścian działowych mogę ustalić w trakcie budowy, a okna, elewację i oczywiście garaż robi architekt?
-Dokładnie tak jak mówisz

To sie kupy nie trzyma, skoro okna ustali projektant to jak zmienicie np. położenie pokoi ?

Nie chodziło tu o techniczne rozwiązania gdzie mają być okna itd. ale o to co można zrobić "samemu" a czego robić nie można bez zgody projektanta.

sierzant

A ja jestem umówiony z kierbudem ze taki wpis o zmianie wielkości okien i rozmieszczenia pomieszczeń zamieści w książce budowy.
Dopytałem dokładnie czy leży to w jego gestii, i takie były moje żądania przy zawieraniu umowy.
(25.03.2017, 14:11)yatamann napisał(a): [ -> ]Witam wszystkich . Od pewnego czasu szukałem odpowiedniego dla mojej malutkiej działeczki projektu domu .
       No i natrafiłem na   ,,Dom za 150 tysiecy.pl  ,,   exstra oferta i po przeliczeniu dostępna realnie pod względem   
      kosztów budowy . Po wstępnych konsultacjach ze znajomym architektem a pózniej dostępnymi narzędziami na kompie 
      udało mi sie dopasować własny układ pomieszczeń nie zmieniając praktycznie za wiele.
      Drzwi wejściowe na innej ścianie ,kotłownia przesunięta pomiędzy pokoje zamienia się w korytarz, okna  itd.   
      To wstępna wersja ale chyba będzie ok.  Panie łukaszu niebawem się odezwe...   
                                                                                                                              Big Grin   
      
  
      Pozdrawiam ; D
witam, planuje podobny rozkład pomieszczeń w swoim domu, tylko zrobiłam odbicie lustrzane i powiększyłam wiatrołap. Mogę zapytać jakie koszty adaptacji poniosłeś w związku ze zmianą układu. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
(12.12.2017, 18:40)Maria88 napisał(a): [ -> ]
(25.03.2017, 14:11)yatamann napisał(a): [ -> ]Witam wszystkich . Od pewnego czasu szukałem odpowiedniego dla mojej malutkiej działeczki projektu domu .
       No i natrafiłem na   ,,Dom za 150 tysiecy.pl  ,,   exstra oferta i po przeliczeniu dostępna realnie pod względem   
      kosztów budowy . Po wstępnych konsultacjach ze znajomym architektem a pózniej dostępnymi narzędziami na kompie 
      udało mi sie dopasować własny układ pomieszczeń nie zmieniając praktycznie za wiele.
      Drzwi wejściowe na innej ścianie ,kotłownia przesunięta pomiędzy pokoje zamienia się w korytarz, okna  itd.   
      To wstępna wersja ale chyba będzie ok.  Panie łukaszu niebawem się odezwe...   
                                                                                                                              Big Grin   
      
  
      Pozdrawiam ; D
witam, planuje podobny rozkład pomieszczeń w swoim domu, tylko zrobiłam odbicie lustrzane i powiększyłam wiatrołap. Mogę zapytać jakie koszty adaptacji poniosłeś w związku ze zmianą układu. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam. Projektant adaptujący powinien zrobić Ci to wszystko w "cenie" adaptacji, nie daj się wkręcić w jakieś dodatkowe koszta z tytułu zmiany układu pomieszczeń itd. Co do Twojej wersji to mocno bym się nad tym zastanowił. Rozplanowanie pomieszczeń przy tym wariancie wejścia do domu, wymusza wędrówkę każdego gościa przez strefę prywatną, sypialnie, łazienki itd. aż do salonu. Moim zdaniem nie jest to pożądane. Oczywiście domyślam się że jest to prawdopodobnie spowodowane kształtem działki lub ustawieniem domu względem stron świata, ale jeżeli można inaczej to pomyślałbym nad tym. Pozdrawiam
Uważam, że warto zanim podejmie się decyzję co do adaptacji odwiedzić kilku projektantów i zapytać o koszt takiej adaptacji. Ja spotkałem się nawet z jednym projektantem który twierdził, że muszę mu dopłacić do adaptacji 1500 zł w projekcie domu za 150tys z racji zmiany dachu z kopertówki na dwuspadowy. Wg architekta wymaga to wzmocnień ścian nośnych w środku za pomocą dodatkowych ściągów.
Witam,
To i ja się podzielę swoim pomysłem. Ciekaw jestem Waszych opinii. Jest to wstępny pomysł i pewnie jeszcze się zmieni, bo startujemy dopiero w 2019  Smile Pewnie wymiary się nie zgadzają. Ogrzewanie planujemy na pelet. Dodatkowy chcemy wentylację mechaniczną. To takie pomysły na teraz, zobaczymy co czas pokaże.
Witam. Układ dosyć ciekawy ale osobiście otworzyłbym kuchnię na salon aby optycznie powiększyć przestrzeń  (zwłaszcza że planowana jest WM ). Możma ją oddzielić np. barkiem i 2 stołkami lub zwyczajnie stół w jadali naturalnie podzieli te przestrzenie. Salon tak naprawdę nie ma przecież 35 metrów bo jest to zdaje się wymiar razem z komunikacją więc w tym ustawieniu wydaje się być trochę ciasno. Takie moje spostrzeżenia Smile Pozdrawiam