Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Z okazji pierwszego posta chciałbym się przywitać.

Tutaj nasz pomysł na plan domu, dwusobowa rodzina. Łazienka zmniejszona do aktualnej łazienki, która nam w zupełności wystarcza. Zależało nam na troche większych pokojach i chciałem ten "hotelowy korytarz". 

W wiatrołapie miejsce na szafę po drugiej stronie wnęka na lodówkę. Ewentualnie chciałbym upchnac dodatkowe wc, zabierając część kotłowni.

Byłbym wdzięczny za uwagi do tego pomysłu. Pozdrawiam

[attachment=2202]
Co to za przestrzeń między łazienką a wiatrołapem?
(26.12.2017, 13:16)deeropolskie napisał(a): [ -> ]Tajemna komnata na sejf :-)

Jak się budowa skończy to sejf będzie już niepotrzebny, a tak poważnie tam będzie komin i zabudowa wc, nie potrafiłem w tym programie znaleźć kominów i tak walnąłem ściankę.

[attachment=2204]
miejsce na pralkę przewidujesz w łazience czy gdzie?
(27.12.2017, 13:25)Volf258 napisał(a): [ -> ]miejsce na pralkę przewidujesz w łazience czy gdzie?


Pralka pójdzie do kotłowni.
Witam 
chciałbym zaprezentować swoją koncepcje domu za 150k. Kobieta która będzie robiła mi adaptacje widziała już ogóły zarys mojej koncepcji ale przygotowałem jej dokładniejszy rysunek i trochę obawiam się, że za dużo zmian, zresztą sami oceńcie.

-dom ustawiony szczytem do ulicy (wejście od sąsiadów),
-ogrzewanie gazowe (kotłownia i spiżarka razem) czy warto zrobić okno w kotłowni?
-zastanawiam się czy nie zlikwidować okna na dolnej ścianie w tym pokoju co są dwa okna (część od ulicy).
-wc osobno
-5 szaf w zabudowie (w każdej wnęce)
Daniel wydaje mi się że trochę za wąski przedpokój będzie jak zabudujesz tam szafę w zabudowie. Zostawiłbym tam tylko jakis wieszak, bo będzie 1.2m szerokości. Ciekawa opcja z spiżarko-kotłownią. Nie przewidujesz drzwi na zamknięcie wiatrołapu?
Witam. Moim zdaniem przenosząc drzwi do łazienki z holu prowadzącego do salonu, w miejsce przy szafie w zabudowie tuż za wiatrołapem, sprawi że łazienka będzie bardziej ustawna a dodatkowo zyskasz ściankę na powiedzmy jakieś rodzinne fotki Smile
może i faktyczne korytarz za wąski, (obecnie w bloku mam podobnie) zastanowię się jeszcze nad tym. Co do wejścia do łazienki to raczej zostawię jak jest ta wnęka na prawo od drzwi to w zamyśle ma być szafa na ręczniki itp.
Zamień łazienkę z wiatrołapem i będziesz miał klasyczny układ pomieszczeń z podziałem na strefy