Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

sierzant

teraz mam ekogroch i trochę głośniej jest czym puściejszy zasobnik.
Masz odpowiedz dlaczego nie pośpisz.


Przecież w oryginale też jest kotłownia przez ścianę działową z pokojem i jakoś nie było dotychczas wątpliwości.
Zawsze były tylko koledze się nie chce czytać forum.
99 % budujacych ma kolo kotlowni pokoj wiec w czym rzecz(w tym projekcie)
Kotlownia ciemna ?? Jest okno + drzwi. Przedpokoj bedzie rozjasnony oknem w salonie 2na2

Sorry spojrzałem na 3d tam nie widać okna w kotłowni i wejścia do salonu.  Wink
Przecież w oryginale też jest kotłownia przez ścianę działową z pokojem i jakoś nie było dotychczas wątpliwości.
Zawsze były tylko koledze się nie chce czytać forum.
[/quote]
Były wątpliwości ale tylko z Twojej strony Sierzant. Tobie zawsze nie pasują rozstawy pokoi innych. Każdy robi dla siebie a nie dla Ciebie. Po co krytykować innych, chciałbym przypomnieć Twoje pierwsze posty z rozplanowania pomieszczeń, może ktoś kto buduje ten dom da między kotłownie a pokój wełna aku. Myślisz że twój projekt jest super? To ja Tobie wytknę wady tego projektu. Siedzisz sobie w swoim salonie ze znajomymi, zadowoleni szczęśliwi a tu nagle do domu wchodzi syn/córka ze swoją dziewczyną/chłopakiem - chcieliby sobie wejść do swojego pokoju niezauważalnie a tu d.pa. Wszystkie oczy skierowane na nich.

sierzant

rafallk odpowiem Ci krótko.
Mam w czterech literach jak będziecie mieszkali, to tylko wasza sprawa.

Pozmieniałem trochę lewą stronę projektu, proszę o sugestie negatywne i pozytywne [Obrazek: smile.png]
Jeszcze nie buduję ale myślę o takich zmianach


Kolega poprosil o opinie i taka ode mnie otrzymał.
Bez sarkazmu, wywyższania się i nagabywania
na moją wersję projektu. Z niecierpliwością poczekam
na twoją wersję pomieszczeń.
 
Były wątpliwości ale tylko z Twojej strony Sierzant
Ze strony google też są: 

https://www.google.pl/search?biw=1920&bi...4WDpAlqWOc

I ostatnie, rozwiązanie wady mojego projektu:
jak ma się dzieci, które nie mają do rodziców zaufania to niech wpuszczają sympatie przez okno. Na szczęście mnie to nie dotyczy Smile
Ameryki nie odkryłem z rozplanowaniem ale może komuś się przyda lub coś jeszcze podpowiecie.

Dom z ogrzewaniem gazowym (piec kondensacyjny + zbiornik cwu+ wszędzie podłogówka) + wentylacja mechaniczna (rekuperator w ocieplonym "domku" na strychu nad łazienką)(brak kominów i kominka).

Mała Łazienka z prysznicem, Duża łazienka z prysznicem i wanną, pralka + suszarka w kotłowni.
Zastanawiam się cały czas nad ściana między wiatrołapem a korytarzem (wymiar 179cm).
Bardzo dobry układ,klasyka.Rozważyłbym zamianę większej łazienki z kotłownią (trzeba będzie trochę pomanipulować siankami aby zachować podobne powierzchnie)
(29.01.2018, 13:17)m4yflower napisał(a): [ -> ]Bardzo dobry układ,klasyka.Rozważyłbym zamianę większej łazienki z kotłownią (trzeba będzie trochę pomanipulować siankami aby zachować podobne powierzchnie)


Był to jeden z pomysłów aby kotłownia była przy wejściu ale po narysowaniu tego w sketchup-ie wyglądało to dla nas dziwnie, plusem jest garderoba i prysznic we wnęce w łazience, minusem wejście do sypialni zaraz przy drzwiach wejściowych (można wstawić drzwi od strony łazienki ale rezygnujemy wtedy z garderoby).
Pierwsza wersja bardzo spoko!
Wielki ten korytarz po kwadracie, ponad 10 metrów.
Trochę szkoda tego miejsca...
Ale zastanawiam się co można by zmienić i nie mam pomysłu...
Jedyne co przychodzi mi do głowy, to zmniejszenie wiatrołapu, przeniesienie drzwi od dużej łazienki i poszerzenie małej...
(29.01.2018, 20:01)Michał G. napisał(a): [ -> ]Jedyne co przychodzi mi do głowy, to zmniejszenie wiatrołapu, przeniesienie drzwi od dużej łazienki i poszerzenie małej...

Można ale za dużo to nie da 1,9 m szerokości wystarcza na kompaktową łazienkę z prysznicem, od końca łazienki prysznic 140x85, następnie podwieszana ubikacja i mały zlew - taki układ się sprawdza.
poproszę o opinię odnośnie mojej wersji ;-)
- jeśli chodzi o kotłownie to będzie pompa ciepła w pralni
- w przedpokoju miejsce na ogromną szafe
- w sypialni możliwość zabudowania garderoby
- dodatkowe WC dość przestronne razem z prysznicem typu WALK-IN (niestety drzwi nie można zrobić od korytarza, ponieważ łazienka nie będzie ustawna)

[attachment=2319]