Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ściana zewnętrzna powinna mieć 39cm , wymiary na rysunku są obrysem zewnętrznym ( 24cm+15cm styropianu) Smile
(07.02.2018, 15:03)Lubin napisał(a): [ -> ]Przesunięcie ścianek działowych w naszym projekcie nic nie kosztuje.

Ale pozmienia się też woda, kanaliza, elektryka i c.o.?
(08.02.2018, 11:20)Radecki napisał(a): [ -> ]
(07.02.2018, 15:03)Lubin napisał(a): [ -> ]Przesunięcie ścianek działowych w naszym projekcie nic nie kosztuje.

Ale pozmienia się też woda, kanaliza, elektryka i c.o.?

Należy mieć pewność co do umiejscowienia łazienki/łazienek, kuchni, kotłowni oraz planowanych tam podejść wod-kan. Potem można "szaleć " i kombinować z pozostałymi pomieszczeniami a elektryk będzie musiał sobie poradzić i ogarnąć naszą wizję, co nie będzie zbyt trudne bo i projekt jest prosty Smile  Pozdrawiam
Nie wiem co się stało z moim poprzednim postem, jakoś go nie widze. Może coś źle kliknąłem, nie wiem... W każdym razie chciałbym podpowiedzieć, (bo widziałem że kilka osób coś takiego tutaj planowało) że w sytuacji gdy ktoś chce zrobić grubą adaptację, a polegającą na wydłużeniu jednej ze ścian, to wtedy chyba lepiej za radą Łukasza, poszukać gotowego projektu. Ja dłuższy czas szukałem i znalazłem C347 "Plastyczny". Nie do końca mi pasuje garaż w budynku i ta wnęka przy wejściu ale myślę że z garażu można zrobić pokój albo kuchnię a wnękę wyprostować. Powinno być taniej niż adaptacja projektu Łukasza polegająca na wydłużeniu dłuższej ściany o 1,5 metra. Co sądzicie? Może się jednak mylę.
Nie mylisz się.Będzie taniej i wygodniej w sensie mniej burdelu w dokumentacji.
(08.02.2018, 16:22)m4yflower napisał(a): [ -> ]Nie mylisz się.Będzie taniej i wygodniej w sensie mniej burdelu w dokumentacji.

Przecież powiększenie domu, to dorysowanie ścian i fundamentu... nie powinno to dużo kosztować.
No tak, a to wiąże się z przerysowaniem każdego rysunku w projekcie. Tak do tego podchodząc to z projektu Łukasza zrobi się wszystko - dorysujemy 2 piętra (przecież to tylko strop), zmienimy wymiary (przecież to tylko przerysowanie ścian i fundamentu) etc...

Proponuję zapytać projektantów adaptujących jak podchodzą do taki przerysowań - na ile wyceniają. U mnie kiedy chciałem jeden projekt przerysować (zmieniała się grubość ścian nośnych z 18 na 25cm) to usłyszałem taką stawkę, że wolałem poszukać czegoś innego.
Tak, tylko powiedz to architektom adaptującym projekty
(08.02.2018, 18:59)jarzyn napisał(a): [ -> ]No tak, a to wiąże się z przerysowaniem każdego rysunku w projekcie. Tak do tego podchodząc to z projektu Łukasza zrobi się wszystko - dorysujemy 2 piętra (przecież to tylko strop), zmienimy wymiary (przecież to tylko przerysowanie ścian i fundamentu) etc...

Proponuję zapytać projektantów adaptujących jak podchodzą do taki przerysowań - na ile wyceniają. U mnie kiedy chciałem jeden projekt przerysować (zmieniała się grubość ścian nośnych z 18 na 25cm) to usłyszałem taką stawkę, że wolałem poszukać czegoś innego.

Wystarczy dobrze poszukać. Większość architektów których łatwo znaleźć są drodzy, bo przez ten fakt mają dużo klientów.

Ale są też raczkujący w branży którzy potrzebują pierwszych zleceń i tacy nie będą się cenić.

Tak samo jak szukałem ludzi do badań geotechnicznych - największe firmy 1200-1500zł, mała firma (tak właściwie to jednoosobowa DG), która odwierty robiła zestawem ręcznym zrobiła tą samą robotę za 450zł.
Tak, można w ten sposób szukać architekta adaptującego ale czy się w końcu kogoś znajdzie to już pytanie bez oczywistej odpowiedzi. Pewniejszy wydaje się wariant innego projektu, który te najgrubsze zmiany już posiada.