Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

sierzant

Maksymalnie skracamy cytaty, robi się burdel.
Witamy od pewnego już czasu śledzimy projekt domu za 150 tys. projekt to odbicie lustrzane , moja myśl i żony odpowiadająca naszym potrzebom, dom został poszerzony o dwa bloczki BK na dłuższej stronie. Myślimy o dobudowaniu garażu do przedniej ściany domu gdzie kotłownia się znajduje, naniosłem rzeczywiste wymiary działki   i określiłem mniej więcej linie zabudowy pozdrawiamy

[attachment=2394]
@Ad_Zuz możesz powiedzieć ile kosztowała cię adaptacja projektu u architekta?
(10.02.2018, 17:10)raszpon napisał(a): [ -> ]@Ad_Zuz możesz powiedzieć ile kosztowała cię adaptacja projektu u architekta?

Witam na dzień dzisiejszy nie wiem ile bedą kosztowac te zmiany muszę  odwiedzic kilku architektow,  dam znac jak bede juz wiedział.  W zasadzie dom jest troszke wydluzony i doklejony garaz wiec nie są to zmiany dużo odbiegające od oryginału
Ad_Zuz

Garaż jest sporych wymiarów. Przy tej powierzchni "powinien" już być 2-stanowiskowy.
U Ciebie wejdzie tylko 1 auto.
Celowo zostawiasz tyle miejsca?
(11.02.2018, 09:16)Michał G. napisał(a): [ -> ]Garaż jest sporych wymiarów. Przy tej powierzchni "powinien" już być 2-stanowiskowy.

W zasadzie na dwa  stanowiska to musialby byc o metr szerszy ale tam juz sa drzwi wejsciowe a nie chce po za obrys domu wychodzodzic. Garaz posluzy nie tylko jako postuj dla samochodow ale rowerow i narzedzi dlatego takie wymiary. Kwestia garazu jest jescze do modernizacji jak i dom to jest nasz pomysl dla naszych potrzeb, zobaczymy co powie architekt. Mam zamiar porownac kilka opini

sierzant

W zasadzie dom jest troszkę wydłużony i doklejony garaż wiec nie są to zmiany dużo odbiegające od oryginału.
W zasadzie to już inny dom.Kiedy przysiądziecie z wrażenia, po wizycie u projektanta ileż to kosztują te drobne zmiany,
dojdziecie do wniosku że inny gotowy projekt będzie zdecydowanie lepszym wyjściem.
Mogę powiedzieć że jeżeli ktoś sie zastanawia nad powiększeniem budynku np o 2m to nie ma z tym problemu i u nas to było kilka stówek dopłaty w sumie to nie wiem dokładnie ile bo my i zmienialiśmy okna i projektowane było szambo. Dopłaciliśmy chyba ok 700-900 zł Zmieniliśmy wymiar z 10.29/12.54 na 10.29/14,54 tu nie było problemu bo wiązary mają ten sam rozstaw co oryginał doszły tylko dodatkowe sztuki. A ścian w środku nie kazałam zmieniać na projekcie i w sumie dobrze bo budowa jeszcze nie rozpoczęta, a ja mam z 20 projektów zmian w środku i co tydzień mi coś do głowy przychodziło. Już niech się zaczyna ta budowa.
Ogólne jest kilka projektów podobnych do +dza150" ,ale mi się podobało że Łukasz mówił jasno że w środku mogę ściany dowolnie przestawiać. A drugi plus to spiżarnia, mi jest ona potrzebna. A 3 co mi się podoba, że nie wchodzi się do domu lukając na salon Smile każdy lubi co innego.
Myślałem że udało mi się stworzyć mój mały ideał, większe pokoje z miejscami na szafy w zabudowie, dołożona toaleta (w moim poprzednim projekcie nie znalazłem miejsca). W zamyśle podobał mi się ten hotelowy korytarz jednak jak zobaczyłem w podglądzie projektu 3D, zapał mi przeszedł. wygląda to przebrzydko. Na żywo będzie lepiej? 
[attachment=2395]
Witam.
Wrzucam  w załączniku jak będzie mniej więcej wyglądał nasz domek. Wymiary budynku zwiększone do 1394x1029 wynikające z potrzeby ulokowania czwartego pokoju. Za adaptację projektu ze zmianami zapłaciłem 2200zł, więc tragedii o jakiej tu niektórzy piszą nie ma. Nie każdy projektant jest oszołomiony chęcią grabienia z ludzi ile się da. Smile 
Żadna ściana działowa nie jest konstrukcyjną, więc nie rozumiem po  co projektant miałby też (według niektórych sugestii tutaj) przerysowywać każdy rysunek? U mnie wprowadził nowe wymiary, jedne ściany skreślił - drugie narysował i gra muzyka. Przecież działówki mogę dowolnie skonfigurować według już mojej wizji. Po prostu teraz muszę zadbać o to, aby wykonawcy przekazać konkretnie co i gdzie dokładnie chcę.
[attachment=2396]