Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(05.04.2018, 15:11)m4yflower napisał(a): [ -> ]Przy trzech pokojach to jest najlepszy układ.Tak powinien wyglądać domza150tysiecy w oryginale Smile

Owszem, układ fajny ale:
-wchodząc do domu od razu widać salon a niektórzy tak nie chcą
-w tym układzie nie widzę kotłowni
pomysł fajny, niestety nie każdy ma możliwość umiejscowienia kotłowni w garażu/piwnicy.

Ale to tylko moje skromne zdanie Smile
(05.04.2018, 15:45)damian283 napisał(a): [ -> ]Owszem, układ fajny ale:
-wchodząc do domu od razu widać salon a niektórzy tak nie chcą
-w tym układzie nie widzę kotłowni
pomysł fajny, niestety nie każdy ma możliwość umiejscowienia kotłowni w garażu/piwnicy.

Ale to tylko moje skromne zdanie Smile

Budynek będziemy ogrzewać gazem. Kotłownia to pomieszczenie pomiędzy dwoma pokojami na końcu korytarza.
Inżynier, nie zastanawiaj się tylko daj fixa w jadalni do samej ziemi i przesuń trochę w kierunku kuchni  (doświetli pięknie korytarz w głębi domu jak mówi Sierżant) bo Ci jadalnia lekko "wchodzi" do salonu Smile  Poza tym układ Twojego domu można podsumować jednym słowem - ergonomiczny ! Pozdrawiam Smile
(05.04.2018, 17:45)Estrelka napisał(a): [ -> ]A oto moje zmiany Smile

Bardzo mi się podobają Wasze zmiany a to dlatego że są prawie identyczne jak w moim projekcie Smile Jedyna istotna różnica jest taka że nie mam garderoby wydzielonej z części kotłowni a reszta się niemal pokrywa, nawet narożny kominek Smile  Hmmm.....muszę przemyśleć tę garderobę ...  Pozdrawiam.

sierzant

Przy trzech pokojach to jest najlepszy układ.Tak powinien wyglądać domza150tysiecy w oryginale  Smile

Nie wiem czy najlepszy dla wszystkich (kwestia gustu i potrzeb)
Pomyślałem że w małym domu 106m trzeba jak najlepiej wykorzystać te metry.
I tak:
-wejście z przedpokoju do salonu i kuchni daje nam dwie strefy dzienną (goście),mały dystans do kuchni (zakupy)
i nocną na początku której jest łazieneczka dla gości.
-korytarz strefy domowników jest bardzo dobrze doświetlony przeszkleniem (u mnie 150x210)
-Na końcu korytarza znajduje się pomieszczenie techniczne (serce domu) gdzie tak naprawdę znajda się wszystkie instalacje i tak:
-gaz z wyrzutem przez ścianę (20cm instalacji gazowej) mikro koszty roboty,instalacja ogrzewania podłogowego.(zamiast gazu może być pompa,jak kto lubi)
Ktos nie robi kominka, nie ma zadnych kominów(duża oczczędność)
-rekuperacja (nie na strychu) nic nie zamarza,mniejszy hałas itd łatwiejszy dostęp, do tego proste gwc,klimatyzacja.
-bezpieczniki prądowe,instalacja inteligentnego domu,alarm,internet ,sat itd
Na zewnątrz doklejona do budynku wiata do parkowania 2 samochodów (z czasem)
Witam serdecznie przedstawiam mój projekt domu po małych zmianach.
(05.04.2018, 15:49)inzynier1987 napisał(a): [ -> ]Budynek będziemy ogrzewać gazem. Kotłownia to pomieszczenie pomiędzy dwoma pokojami na końcu korytarza.

 Aaaa widzę widzę  Smile no przy gazie to taka kotłownia wystarczy. Ważne żeby Wam odpowiadało Wink każdy robi adaptację wg swoich widzi mi się i możliwości  Big Grin
U mnie będzie tak to wyglądało
[attachment=2672]
Witam

Przedstawiam mój pomysł na układ pomieszczeń z 2 funkcjonalnymi łazienkami.

Proszę o Wasze opinie.
Witam,
Co myślicie o takim rozwiązaniu?
Ja budować będę piwnicę.