Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
1.tak wygladaja moje niewielkie zmiany w projekcie, 2 mniejsze pokoje zostaly nieznacznie powiekszone kosztem duzej sypialni i salonu (w salonie sciana przyległa do pokoju przesunieta jest o ok 20-30cm), natomiast repensuje to przesunięcie małego WC na druga strone, salon bedzie 20-30cm węższy ale za to dłuzszy i lepiej ustawny. spizarka zlikwidowana razem z kominem bo nie chce kominka, a pustka w jej miejscu byla by niepraktyczna, lepiej bylo przeniesc WC na druga strone tym samym wydłuzajac salon. okno narozne do kuchni oraz powiekszone okno 200cm w "jadalni". dach bedzie dwuspadowy głównie ze wzgledu na wyglad i wielkosc strychu. 
[attachment=2712]

2.tu druga opcja ktora mi najbardziej odpowiada ze wzgledu na boczna (północna) sciane bez okien i z drzwiami do kotłowni, byla by tam dostawiona wiata z wejsciem do domu przez kotłownie, tylko czy mozna kotłownie i komin umiescic na srodku domu miedzy pokojami..? prawdopodobnie itak bedzie gaz, ale wole miec mozliwosc przejscia na paliwo stałe w razie koniecznosci.
[attachment=2713]

wszelkie sugestie mile widziane Smile
Dla mnie kompletne nieporozumienie Smile
Wchodzisz do domu a tak od razu pokoje. Wejście do salonu i kuchni przez całą sypailno-mieszkalną część. (Gdzie prywatność?)
Wejście do łazienki i WC znów od strony sypialnej. Zrób wejście chociaż do WC od południa patrząc na obrazek. 3 powód błędnego rozmieszczenia pomieszczeń to kotłowania. W 1 przypadku 1 pokój ale w 2 aż dwa. Jak spać przy wentylatorze pieca? Aha i jeszcze jedno. To nie jest bryła Łukasza. Łukasz ma inne wymiary domu.
Kaczor zrób jak Ci pasuje i wygodniej to twój dom i twoja wygoda.
Nieprawda, to są wymiary Łukasza. 1254x1029. 
zerknij do oryginalnego projeku kolego, tutaj po prostu jest lustrzane odbicie ze zmianami umiejscowienia ścian działowych i wielkości pomieszczeń oraz lokalizacji WC.  Smile
To wymiary z styro 15 cm
dostałęm jeszcze istotna wiadomosc odnosnie komina czy czasem nie wyjdzie centralnie na srodku dachu, fakt nie pomyslałęm o tym, ale tak jak mi napisał uzytkownik kwestia ustalenia w firmie od wiązarów, reszta przy adaptacji wyjdzie.
btw: kk777 w ogrinale tez wchodzisz do domu i odrazu pokoje, salon jest na samym koncu i tez przechodzisz przez całą część "sypailno-mieszkalną" wiec nie zrozumiałem tego o prywatnosci
(24.04.2018, 21:20)kaczor662 napisał(a): [ -> ]btw: kk777 w ogrinale tez wchodzisz do domu i odrazu pokoje, salon jest na samym koncu i tez przechodzisz przez całą część "sypailno-mieszkalną" wiec nie zrozumiałem tego o prywatnosci

Pokazałeś swoje ustawienie i prosiłeś o opinie więc ją otrzymałeś. Dla mnie rozmieszczenie pomieszczeń według Łukasza nie odpowiada, ale on nie prosił o opinię :Smile

(24.04.2018, 12:41)damian283 napisał(a): [ -> ]Nieprawda, to są wymiary Łukasza. 1254x1029. 
zerknij do oryginalnego projeku kolego, tutaj po prostu jest lustrzane odbicie ze zmianami umiejscowienia ścian działowych i wielkości pomieszczeń oraz lokalizacji WC.  Smile

To Ty zerknij dokładnie w projekt, bo z tego co ja widzę to Łukasza 1254 jest z elewacją, a user Kaczor pokazuje ścianę bez elewacji. Natomiast jeśli chodzi o rozmiary wewnątrz budynku to nie mam zdania, gdyż nie pokazał ich w swoim projekcie.
[quote pid='11220' dateline='1524599003']

To Ty zerknij dokładnie w projekt, bo z tego co ja widzę to Łukasza 1254 jest z elewacją, a user Kaczor pokazuje ścianę bez elewacji. Natomiast jeśli chodzi o rozmiary wewnątrz budynku to nie mam zdania, gdyż nie pokazał ich w swoim projekcie.
[/quote]

Niestety ja wg zdjęcia nie stwierdziłem czy to jest wymiar z elewacją czy bez. Możliwe że mój błąd, jeśli tak to przepraszam za nieuzasadnione zwrócenie uwagi  Smile
Witajcie, to moje kolejne wizje domu.

Wnęka od strony kuchni pomieści lodówkę, piekarnik itp, w kuchni planowana wyspa nie mam pojecia jak usytuowana, tak chyba jest za blisko ściany. W wyspie zlewozmywak i plyta indukcyjna.

Okien w kotłowni, łazience i wc nie potrzebuję. Pozbywam się kominów. Na odprowadzenie spalin wypust w dachówce (są takie systemowe). Wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

Sugestie oraz krytyka mile widziana.

wersja2
[attachment=2733]

wersja 2.2
[attachment=2737]

wersja 2.3 poszerzona o 1,5m
[attachment=2754]
Mam pytanko. Chciałabym na etapie adaptacji zrobić podcień z tyłu domu i taką wnękę przy drzwiach wejściowych. Jak to wpłynie na koszty budowy i czy to ma sens czy lepiej poszukać innego projektu. Zastanawiam się nad projektem Łukasza. Coś jak na zdjęciu