Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam serdecznie , chciałbym Was zapytać ile liczyli sobie u Was projektancki za projekty instalacji i przyłączy ? Za sama  adaptacje liczą sobie od 3.000 do 4.000 zł  a projekty następująco :
- projekt przyłącza wodnego                   - 1300zł
- projekt przyłącza kanalizacyjnego          - 1300zł
- projekt instalacji zewnętrznych wod-kan - 650zł
- projekt co i gaz                                    - 950 zł
- projekt wentylacji mechanicznej             - 800 zł
- projekt instalacji elektrycznej                - 500 zł

inna wycenę mam na przyłącza wod-kan za 1400zł  i reszta instalacji za 2500 zł


I nie wiem czy to dużo ? mam wrażenie  ze to dość wysokie ceny jak to wyglądało u Was ? dziękuje za wszystkie odpowiedzi
woda 600zl w tamtym roku. i to jedyny projekt u mnie byl
Osobiście tego nie rozumiem, może ktoś mnie oświeci: jaka jest różnica pomiędzy adaptacją instalacji a projektami tychże instalacji? Jeśli w projekcie nic nie jest zmieniane to masz już to zawarte w projekcie. Czy wykonanie projektu architekt zleca gazownikowi, elektrykowi, hydraulikowi?
Jestem na finiszu budowy, i jedyny projekt za ktory zaplacilem to woda, szambo bylo razem z adaptacja, elektryka, hydraulika jest zawarta w projekcie, więc nie wiem skąd tyle projektów u niektórych. Za adaptację zapłaciłem 1000zl razem z załatwieniem wszelkich papierów. Zmieniałęm tylko rozmiar okien i kąt dachu

sierzant

Nie za bardzo rozumiem o czym deliberujecie.

-Mortar: wykonanie projektów instalacji architekt zleca branżystom (też architekt, tylko o specjalności np. gazowej, elektrycznej)
Adaptacja instalacji to teoretycznie zmiany np gniazdek itd. (jest nieistotna)
Projekt instalacji to inna bajka. Za przyłącza do skrzynek gazowej, elektrycznej odpowiadają dostawcy (gazownia, PGE itd) i to nas nie obchodzi.
Zaś od skrzynek do budynku (instalacja wewnętrzna, tak się nazywa mimo że na zewnątrz) my,i na to potrzebujemy projektu, gdyż nie możemy
sobie i puścić w ziemi jak popadnie (zgodnie z prawem budowlanym) Ma to być narysowane na mapach itd. Na koniec przed odbiorem budynku,
geodeta robi tzw. "inwentaryzację podwykonawczą" i tu cytat:
"W zakres geodezyjnej inwentaryzacji podwykonawczej wchodzi również inwentaryzacja obiektów liniowych takich jak,
przyłącza wodociągowe, elektroenergetyczne, gazowe kanalizacyjne i in., których przebieg został uzgodniony wcześniej, przed ich budową (projekty)."

-Lukas: "Jestem na finiszu budowy" gdybyś napisał: oddałem budynek i mogę legalnie mieszkać,a nie miałem tych projektów, napisałbym "chapeau bas",
a tak tylko  Smile  i gratuluję takiego postępu w budowie domu.
sierzant, mam wszystkie potrzebne papiery do odbioru, niczego nie brakuje
woda 600 ( projektant z wodociągów wiec nie obchodziło mnie nic więcej)
Do kanalizy się po prostu podłączyłem ( w projekcie było szambo bo kanaliza powstała w trakcie budowy)
gaz 600
reszta mi do załatwienia nie była potrzebna
Na koniec geodeta naniósł na mapę i budynek do oddania był gotów
z prądu wystarczył rachunek z enea- tak żądnych pomiarów i zbytecznych rzeczy które wg niektórych są potrzebne
Jedyne co tak na prawdę było potrzebne to protokół szczelności gazu
Budynek rok temu oddałem
(11.01.2020, 13:08)maciej87 napisał(a): [ -> ]Jedyne co tak na prawdę było potrzebne to protokół szczelności gazu
Budynek rok temu oddałem

A opinii kominiarskiej nie potrzebowałeś?
oczywiście też Smile to potrzebują raczej wszyscy nawet nie mający komina
No to ja juz nie wiem jak to jest ... mi za sama adaptacje mówią min. 3000 zł i reszta jak pisałem . Projekt wentylacji mechanicznej potrzebny żeby nie było problemu z kominiarzem bo nie będę miał komina wentylacyjnego  . a cena za projekt przyłącza czy to w zakładzie wod-kan czy u projektantki jest prawie identyczna przynajmniej u mnie ( Zgierz woj.łodzkie ) a jak czytam ile ludzie płaca to aż szok ze u mnie tak drogo 

ps. a za projekt indywidualny na postawie projektu Łukasza tylko lekko powiększony i dach dwuspadowy z instalacjami  itp mam wyceny na 11,200 oraz 11,700 ....
Stron: 1 2