Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Nadproża
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No nie przesadzajmy... Bierzesz projekt i patrzysz jakie są otwory np otwór 150 cm dodajesz po 15 cm zakładu i masz wynik.
Nie do końca po 15 cm...
To powiedz ile
To raczej jest tak że zakład zależy od rodzaju zastosowanego nadproża oraz jego rozmiaru. Z kolei zbyt mały zakład na podparciu uniemożliwi np. przesunięcie ( w ostatniej chwili ) drzwi czy okna o np. kilkanaście cm. Smile
(12.07.2018, 16:45)maciej87 napisał(a): [ -> ]No nie przesadzajmy... 

Mi też ręce opadły jak przeczytałem dziś rano to pytanie...
Nie wiedziałem, co odpisać, żeby było w miarę grzecznie...

Ja też jestem zielony z budowlanki, jednak takie pytanie mnie osłabiło...

Najlepiej będzie, jak kolega zapyta majstrów, którzy będą budować dom. Bo nie umiejąc odczytać z projektu ilości okien/drzwi nie porywałbym się na samodzielną budowę.

P.S. w projekcie jest nadprożo-wieniec.
Kupujesz tylko 1 nadproże 120x24cm nad drzwi wejściowe. A w praktyce 2 sztuki 120x11,5cm.
Dodatkowo nadproża na działówki (tyle ile masz drzwi wewnętrznych). 120x11,5 będą OK.
Chyba, że nie robisz rolet nadstawnych to dodatkowe nadproża nad oknami.
(12.07.2018, 20:48)Michał G. napisał(a): [ -> ]
(12.07.2018, 16:45)maciej87 napisał(a): [ -> ]No nie przesadzajmy... 

Mi też ręce opadły jak przeczytałem dziś rano to pytanie...
Nie wiedziałem, co odpisać, żeby było w miarę grzecznie...

Ja też jestem zielony z budowlanki, jednak takie pytanie mnie osłabiło...

Najlepiej będzie, jak kolega zapyta majstrów, którzy będą budować dom. Bo nie umiejąc odczytać z projektu ilości okien/drzwi nie porywałbym się na samodzielną budowę.

P.S. w projekcie jest nadprożo-wieniec.
Kupujesz tylko 1 nadproże 120x24cm nad drzwi wejściowe. A w praktyce 2 sztuki 120x11,5cm.
Dodatkowo nadproża na działówki (tyle ile masz drzwi wewnętrznych). 120x11,5 będą OK.
Chyba, że nie robisz rolet nadstawnych to dodatkowe nadproża nad oknami.

Już bardziej jasnej i wyczerpującej odpowiedzi nie da się udzielić  Smile Smile
Mam pytanie co do nadproża w jadalni. Okno 180/150 które łączy się z słupem żelbetowym. Jak zamontować na to okno nadproże?
Wylać słup i nadproże razem z wieńcem.
Albo najpierw sam słup i na nim oprzeć nadproże...

Ja miałem takie wątpliwości na samym początku. Przesunąłem okno na środek. Po jego stronach ściany i dopiero słupy. I po problemie Wink
No tak najprościej. Mogłem przesunąć okno i po problemie a tak dzisiaj sobie siedziałem i zaskoczyłem, że coś tu nie jest mi pod kolorSmile Za późno się zorientowałem. WG mnie najbardziej ekonomicznie będzie zaszalować i wylać slup i wieniec razem z nadprożem nie dokładając juz nad okno żadnego bloczka.
Tylko trudniej będzie to zaszalować, żeby być spokojnym, że wytrzyma...
Łukasz pokazywał sposób na filmie z Kalisza.
Jednak, co przykręcone do ściany, to pewniejsze...

Może jeszcze jest szansa, żeby przesunąć okno?
Pomyśl, czy Ci to pasuje i zapytaj KB, czy jest to do zrobienia.