Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Wycena okien
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Na jakie okna się decydujecie? Za co jest sens dopłacić a za co nie? Byłem po kilka wycen za okna i można zwariować. Każdy co innego mówi.
W jednej firmie sprzedawca bardzo mocno zaleca coś takiego jak systemowa podmurówka, tak żeby drzwi tarasowe przykręcić do fundamentu a nie robić podmurówki z pustaka. To po prostu gruby plastikowy profil coś jak okienny. Pan sprzedawca twierdzi "że to załatwia nam wiele spraw" a chodzi o wyeliminowanie mostka termicznego. Na moje inżynierskie oko to wystarczy tą podmurówkę w pustaka ocieplić tak aby zachować ciągłość izolacji i problem rozwiązany. Czy dobrze kombinuję?

W innej firmie pani pokazała jakieś systemowe podwyższenie, taki ciepły materiał coś ala BK ale dużo mocniejsze. Pytałem panią jaki to ma współczynnik przewodnictwa ciepła skoro go poleca a ona że nie wie i by się musiała z producentem kontaktować...


Wycena zawierała drzwi tarasowe 180cm i fixa 200cm więc tych systemowych rozwiązań by było niecałe 4mb a chcą za to prawie 1000zł. Na moje oko trochę wyciąganie kasy.
Wyceniałem okna 3 szybowe z tym szerszym, cieplejszym profilem głównie veki.

Chcę też kilka rolet zewnętrznych i w jednej firmie dopłata do elektrycznych wynosi 150zł a w innej prawie 500zł ale zaś sprzedawca mówi że używają tylko osprzętu z Niemiec Włoch i Francji a inni tańsi instalują tanie chińskie, często bez wyłączników nadprądowych gdzie jak roleta przymarznie to może ja rozerwać. 
Teraz zastanawiam się za co warto dopłacić a co jest wyciąganiem kasy.
Ja się nastawiam na oknoplast, chociaż po głowie chodzi mi też drutex. Cenowo podobnie. Petecki wyszedł mi najtaniej też na vece 82mm, ale w oknoplaście dają ładniejszy profil okna taki zaokrąglony bez dopłaty.

Zastanawiam się nad poszerzeniami żeby okno do fundamentu przykręcić. Petecki nakręca że to bardzo ważne i eliminuje wiele problemów, ale nie wiadomo jakich bo jak zrobię podmurówkę pod drzwi i okno fix do ziemi to przecież można na to przykleić styropian i będzie cieplejsze niż gołe poszerzenie. Za oba okna musiałbym dopłacić prawie tysiąc a nie bardzo widzę sens a wyceniali mi poszerzenie dla wysokości styropianu 20cm w posadzce.

W oknoplascie nie oferują poszerzeń z plastiku tylko klinaryt, ale jak zapytałem jaki to ma wsp. przewodzenia ciepła o pani odpowiedziała "nie wiem" a na oko to od BK wiele się pewnie nie różni a już na pewno nie tyle żeby dopłacać tyle kasy. Każdy co innego i sam już nie wiem.


Mam takie pytanie, czy jak wezmę ciepłą listwe podokienna to czy wymiar szyby się zmniejszy? Bo wydaje mi się że tak???

sierzant

Klinaryt:
Współczynnik przewodzenia ciepła - lambda 0,035 W/mK
Wczoraj mi zamontowali okna VEKA SOFTLINE 82 razem z roletami. Jak dla mnie okna ok , nie mam zastrzeżeń. Cena była w miarę ok więc się zdecydowałem. Wszystkie okna poszerzone do 200x150, taras 190x230, kotłownia, łazienka bez zmian. Całość 17300zl
Chciałbym okna z oknoplastu i teraz jest promocja zimowa i faktycznie wychodzi trochę taniej, niż to co oferowali we wrześniu. Problem jest taki że ściany będą na wiosnę, a małżonka trochę się boi kupować wg projektu a nie wg pomiarów.
Czy jest się czego bać czy można brać? Ekipa budowlana ma zrobić ściany więc jest odpowiedzialna za otwory i mają zrobić to dobrze. Co myślicie o takim zakupie?
Ja myślę, że otwory trzeba pomierzyć po wymurowaniu
Ja miałem zamienione wiązary zanim była pierwsza łata wbitą, okna także
Nie było żadnych problemów? Wymiary, przekątne itp itd. Kusi mnie zamówić a wszyscy odradzają bo to muszą być pomiary bo to nie wiadomo jak otwory wyjdą i inne takie... Trochę tego nie rozumiem bo wymiar to wymiar a nadproże musi trzymać poziom i ściany pion to i przekątne wyjdą. To serio aż takie skomplikowane? Przecież jeśli nadproże po jednej stronie będzie pół cm niżej to okno i tak jest wypoziomowane i nic to nie zmienia za po ilością pianki.
Siema. Ja na Twoim miejscu bral bym promocje, tylko dowiedz sie jakie dokladnie maja byc otwory i czy wykonawca pojdzie na taki układ, ale to Ty bierzesz odpowiedzialnosc za wymiary otworow. Polecam pomysł Lukasza z przykrecaniem kontral, wychodza idealnie prosto. Polecam również cieple parapety, pozdrawiam.

Pomalu, ale do przoduSmile
Stron: 1 2 3