Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: chudziak pod ławą
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć, wielokrotnie na filmach widziałem że chudziak był sypki albo lany betonem b15, jaką opcje wy wybralście ? Średnim pomysłem wydaje mi się ciągnąć gruchę z pompą dla 3,5 m3 betonu b15.

sierzant

Powinien być b10. Nie wiem skąd wziąłeś 3.5m3 ?.
U mnie poszło 17m3 b20 i oczywiście grucha.
Niekiedy ni dają chudziaka wcale dając np grubszą warstwę samego fundamentu ale to już jeśli podłoże jest nośne...
(30.01.2020, 11:03)sierzant napisał(a): [ -> ]Powinien być b10. Nie wiem skąd wziąłeś 3.5m3 ?.
U mnie poszło 17m3 b20 i oczywiście grucha.
Chodziło mi o tą 10centymetrową podsypkę pod beton właściwy ławy fundamentowej.
Ja zrezygnowałem z chudziaka, grunt był bardzo spoisty i lity, zrobiłem wyższą ławę. Podstawki pod zbrojenie dałem też wyższe dla większej otuliny.
Tak jak koledzy piszą, jak masz równy grunt to możesz zrezygnować z chudziaka i lejesz wyższą ławę, a jak nie to rozwozisz chudziaka taczką i uklepujesz żeby wyrównać.

sierzant

Jeśli o ławę Smile , to tak jak koledzy piszą,lejesz od razu bez chudziaka.
Przynajmniej u mnie tak było.
można chudziaka wylewać na zmoknięty grunt i w deszczu ?
jaki grunt?
(30.08.2020, 20:57)maciej87 napisał(a): [ -> ]jaki grunt?

Grunt gliniasty, dzisiaj duzo pada i wsumie woda jeszcze nie stoi , wiadomo jest troche miekko. Buduje w wolnej chwili i troche mi sie spieszy bo za tydzien chcialbym juz fundament zalewac ze zbrojeniem gotowym
Stron: 1 2