Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Sufit podwieszany
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Chciałbym na tym forum zadać Wam parę pytań odnośnie prawidłowego wykonania sufitu podwieszanego oraz czy przy zastosowaniu takiego bądź innego rozwiązania wystąpiły jakieś pęknięcia bądź podwyższenie/obniżenie sufitu.
Po przeanalizowaniu dokumentacji wiązarów w jednym z węzłów mogą wystąpić max. ugięcie do 16mm (czyli obniżenie sufitu). 

Chciałem zapytać Was jaki wariant sufitu stosowaliście i czy występują z tym jakieś problemy (pęknięcia, przesunięcia)?

[Obrazek: 7fc61b00735a49095ad86d6e74754e0f.jpg]

[Obrazek: 5820934888ce22ecbc5308ead7627d29.jpg]

Ja skłaniam się ku wariantowi 1 i nawet nie wiem czy nie zrezygnować z profila UD. Ale może wasze spostrzeżenia i doświadczenia pomogą mnie lub innym wybrać odpowiednie rozwiązanie.

Czekam na Wasze odpowiedzi.
polączenie ślizgowe, profile nośne co 80-90cm. 3 miesiące jest i nic nie pęka
Przez "połączenie ślizgowe" rozumiem, że stosowałeś na połączeniu ściany z sufitem taśmę odcinającą (ślizgową) rigips?
A czy stosowałeś profile UD i wsuwałeś w nie profil CD60?
dokładnie taśma. pierwszy profil 10cm od sciany, nie wsuwalem w UD. Ud byly stosowane. Wszystko na wieszakach obrotowych i "grzybakach"
Widziałem na forum rozwiązanie na którym było wykonanie sufitu podwieszanego przed ścianami działowymi i tynkami. Czy moglibyście napisać jak to teraz wygląda? Czy są pęknięcia, czy wystąpiło oddzielenie się tynku na ścianie od płyty GK?
zrob najpierw scianki i tynki, potem sufity. Taka powinna być kolejność
To mam jeszcze jedno pytanie. Czy profile główne powinno się mocować wzdłuż wiązara czy poprzecznie?
Zależy jak ci wypadnie wiązar. Musisz poprostu zachować odległości mocowań i tyle
(01.04.2020, 20:52)lukas0685 napisał(a): [ -> ]dokładnie taśma. pierwszy profil 10cm od sciany, nie wsuwalem w UD. Ud byly stosowane. Wszystko na wieszakach obrotowych i "grzybakach"

nie rozuiem, co oznacza ze nie wsuwałes w profile ud profili cd ? i ze ud były stosowane? troche nie czaje
niektorzy pierwszy profil robia zaraz przy scianie wsuwajac go w UD ja mam pierwszy 10cm od sciany