Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Prąd budowlany - ile to kosztuje naprawdę
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć,

właśnie stoję przed dylematem zapewnienia sobie prądu na budowę.
Wybrać prąd budowlany czy kupić agregat?

Do osób które miały prąd budowlany w trakcie budowy, ile was to miesięcznie kosztowało?

Poniżej taryfa C11 od Enei:
Aktualne stawki za usługi sprzedaży i dystrybucji dla taryfy C11 wynoszą:

1. Cena energii elektrycznej [kWh]: 0,5731 zł brutto,
2. Składnik zmienny stawki sieciowej [kWh]: 0,1865 zł brutto,
3. Składnik jakościowy stawki systemowej [kWh]: 0,0164 zł brutto,
4. Opłata OZE [kWh]: 0,0000 zł brutto,
5. Opłata kogeneracyjna [1kWh]: 0,0019 zł brutto,

6. Opłata przejściowa [zł/m-c]: 0,10 zł brutto,
7. Opłata przesyłowa stała [m-c]: 4,96 zł brutto,
8. Opłata abonamentowa [m-c]:
    1-miesięczny     4,72 zł brutto,
    2-miesięczny     2,36 zł brutto,
    6-miesięczny     0,79 zł brutto,
    12-miesięczny   0,39 zł brutto.
9. Opłata za obsługę handlową z e-fakturą [m-c]: 34,44 zł brutto.
(10. Opłata za obsługę handlową [m-c]: 43,05 zł brutto.)


Jeśli dobrze policzyłem (punkty 6-9) to sam koszt "stały" przy zerowym zużyciu prądu oraz przy dwumiesięcznym okresie rozliczeniowym wyniesie mnie 83,72zł na dwa miesiące (41,86zł na miesiąc).

Natomiast 1kWh będzie kosztowała 0,78zł (punkty 1-5).

Z tego co czytam po necie to ludzie piszą że koszt "stały" będzie również zależał od mocy przyłączeniowej i nie wiem czy to prawda, a jeśli tak to jak to uwzględnić w wyliczeniach.
Wiadomo że jeszcze należy doliczyć koszt zakupu rozdzielni budowlanej (350-500zł) i zapłacić elektrykowi za podłączenie.
Tak czytałem ten wątek. Miej świadomość że nie wszędzie tak się da załatwić sprawę.
Prąd budowlany u nas w Enea 16kw to było od 190-210 zl. Teraz jak mieszkamy 210-250 zł na 2 miesiące
maciej87: Czyli wychodziło tobie ok. 100zł na miesiąc, ale rozumiem że razem ze zużyciem kWh?
(20.04.2020, 16:15)Mortar napisał(a): [ -> ]Miej świadomość że nie wszędzie tak się da załatwić sprawę.

Może jednak wszędzie...
Ale nie z każdym Wink

Ja też musiałem rozmawiać z różnymi osobami na sali obsługi...
Pukaj tak długo, aż w końcu Ci otworzą Wink
Jak nie prośbą, to groźbą. Warto czasem durnia udać Tongue

Na początek prąd mało potrzebny: szalunki możesz ciąć ręcznie, przyszykować, lub spalinowką.
Betoniarka do zaprawy - na upartego umieszasz ręcznie. Później mieszadło do kleju.
Mi raptem kilkanaście kWh poszło.
Agregat do tynków zużył kilkadziesiąt - wielokrotność tego, co na wcześniejszych etapach.
Może od sąsiada pożyczysz?
Jak sam spostrzegłeś, załatwienie sobie prądu z taryfą G11 nie jest takie proste i zależy, niestety, od czynnika ludzkiego. I to było gdy wszystko normalnie funkcjonowało.

Niestety na chwilę obecną interesanci nie mają możliwości załatwiania spraw z konsultantami bezpośrednio, jedynie telefon (25min oczekiwania na infolinii), jakiś czat, wysyłanie wniosków pocztą (zakładając że wszystko dobrze wypełniłeś).
A budowa czeka.

Jeśli do montażu wiązarów nie jest potrzebna siła, a wystarczy zasilanie 1-fazowe, to kupuje agregat. Sąsiad za daleko na użyczenie prądu.
Ja buduję systemem zleconym więc muszę zapewnić prąd.
ale jak postawisz garaż (blaszak) i chcesz do niego zasilanie, to dlaczego masz płacić za taryfę budowlaną. U mnie od początku budowy do SSZ poszło 33kW.
Prądu żużywasz kilka kilowató na miesiąc przy tynkach jedynie troszkę wiecej ale do wprowadzenia 300 raczej nie użyjesz ( bez grzania farelkami)
Właśnie ja mam pytanie odnośnie prądu. Dotyczy czegoś całkiem innego, ale zapytam. Planuje kupić działkę na której nie ma żadnej skrzynki z prądem, a najblizszy słup jest ok 350-400 m od tej działki. I teraz gdy ja bede chciał podłączyć prad do tej działki to dostawca pradu bedzie musiał kopać jakąś dziure z kablem to kto za to ponosi koszty za te 350 m ? ja czy to jest strona dostawcy pradu ( Energy) ?
Stron: 1 2