Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Problem z montażem wc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam rozkładam kanalizację do poszczególnych przyborów i zabrałem się za wc podtynkowe no i mam problem z montażem a to dlatego że stelaż ma krótkie nogi brakuje 3cm żeby prawidłowo zamontować na chudziaku i powiedzcie mi jak sobie z tym radzicie na stelażu jest narysowany poziom 100cm od gotowej posadzki wiadomo że cm nie wiele zmieni ale 3 już tak.

sierzant

Postaw na dwóch bloczkach fundamentowych(zamocuj)
I tak zostaw.Zalejesz posadzkę, będzie ok.
u mnie też brakowało dlatego robiłem po posadzkach
Ja to tak na ścianki działowe to tak nie liczę więc chciałem je dobrze zakotwiczyć do chudziaka przynajmniej .Zrobię jak sierżant pisał już mam cztery bloczki i tak schowa się to w styropianie a będę miał mocne podłoże. Chciałem się jeszcze dowiedzieć na temat podłogówki bo muszę szafkę w montować miejsce już mam i tu moje pytanie na ile obwodów dać tą szafkę i podejścia pod rozdzielacz jakiej średnicy rury dawaliście i czy dawaliście te rury w warstwie styropianu czy na chudziaku.

sierzant

Coś się koledze z tą podłogówką miesza.  Smile
Rury do rozdzielacza, tak jak pętle idą na styropianie
i folii aluminiowej.
Ja mam 9 pętli i rury fi 16/2
Może źle to napisałem rury do podłogówki to wiem jakie i gdzie się montuje ale chodziło mi średnice rur które idą od samego rozdzielacza co idą do pieca ja myślałem żeby dać pex 32 ale nie jestem pewny.

sierzant

Rura to chyba 25.
U mnie idzie w powietrzu.
Do pieca mam około metra.
Lubię swój dom.  Smile
Widzę że udało się wepchnąć blisko pieca u mnie jest z tym problem i rozdzielacz musi być w spiżarce i z stamtąd dopiero muszę pociągnąć  rury dlatego pex w moim przypadku było by najprostsze. A że u ciebie jest coś koło 25 to dam pex25 i powinno być.
Mój projekt podłogówki też przewiduje rozdzielacz w spiżarni. Zasilanie i powrót z rozdzielacza PEX32.