Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: okolice Rzeszowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam
Na projekt trafiłem już jakiś czas temu, zaraz na początku filmików Łukasza na Youtube. W 2016r. kupiliśmy działkę, w roku 2018 nabyliśmy projekt i załatwione zostały wszelkie dokumenty, a w końcu w wakacje 2019 zaczęliśmy budowę. W sierpniu został zrobiony fundament, zasyp i kanaliza. W marcu tego roku został wylany chudziak, aktualnie czekamy na montaż dachu. Postępy w pracach będę opisywał w poszczególnych wątkach

Jeśli chodzi o zmiany w projekcie to zrezygnowaliśmy z drzwi w kotłowni, jest dodatkowa ściana nośna, strop zelbetonowy, tradycyjna więźba dachowa, wnęka w dużej sypialni na garderobę, drzwi tarasowe poszerzone na 2,5m. Kilka zdjęć z tamtego roku poniżej.

ściany + strop
więźba
SSO.
Na ten moment mamy stan surowy otwarty. Jest też zrobiony przyłącz wody i kanalizacji, mamy też swój prąd. W przyszłym tygodniu elektryk zaczyna robić instalację elektryczną i zamówione mamy również okna, które powinny być pod koniec miesiąca.
Okna są jednak wcześniej niż się spodziewaliśmy. Wybór padł na okna VEKA kolor winchester.
To jest tzw. "Blacha na rąbek stojący"?
Jak często w górach się widuje?

Podoba mi się Smile
Jaki był jej koszt materiał/montaż?

Okna w kolorze winchester też mi się podobają.
Mój drugi typ na liście ulubionych Wink
(23.05.2020, 14:39)Michał G. napisał(a): [ -> ]To jest tzw. "Blacha na rąbek stojący"?
Jak często w górach się widuje?

Podoba mi się Smile
Jaki był jej koszt materiał/montaż?

Okna w kolorze winchester też mi się podobają.
Mój drugi typ na liście ulubionych Wink

Tak dokładnie, jest to rąbek stojący z pruszyńskiego, model nano, kolor grafit. Koszt materiału to 20,5 tys, co do mantażu to cenę mieliśmy mocno promocyjną z racji tego, że robił to mój wujek Wink
Witam.
Jak planujesz ocieplić strop? Będziesz robił wylewkę na strychu?
(25.05.2020, 11:04)kielsis napisał(a): [ -> ]Witam.
Jak planujesz ocieplić strop? Będziesz robił wylewkę na strychu?

Planuję dać styropian 15cm i na to cienka wylewka
Budujesz sam czy masz ekipe? Też jestem z okolic Rzeszowa i zastanawiam się nad zakupem projektu.
(30.05.2020, 14:59)grzesiekt napisał(a): [ -> ]Budujesz sam czy masz ekipe? Też jestem z okolic Rzeszowa i zastanawiam się nad zakupem projektu.

Jak do tej pory większość prac wykonywał mój wujek, który jest budowlańcem. Ja oczywiście brałem we wszystkim czynny udział

Stan na dziś: 
Pozdejmowaliśmy naklejki na oknach żeby poźniej nie było niespodzianek. Elektryk zakończył instalację elektryczną, mamy już prąd w domu. Woda i kanalizacja również już są podłączone, został jedynie gaz ale to pewnie w przyszłym roku. Budowa ogarnięta w środku i czekamy na ekipę tynkarzy, mają być pod koniec sierpnia. Wybór padł na tynki tradycyjne, wg mnie są one zdrowsze zarówno dla domowników jak i całego budynku no i stosowane od lat ale oczywiście to tylko moje zdanie (ogólnie jeśli chodzi o budowlankę to raczej jestem tradycjonalistą co chyba widać na naszej budowie ;D) Jesienią jest planowana elewacja, no i zobaczymy jak będzie z hydraulikiem ale ogólnie do końca roku bardzo byśmy chcieli mieć już stan deweloperski. Wszystko wyjdzie z czasem jak zawsze
Stron: 1 2 3 4