Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: kosztorys 2020 lubelskie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Fajnie jakbyś pokazał zdjęcia jak to wyglada Smile nie wiem czy w tym wątku czy będziesz zakładał oddzielny Smile
ceny ok poza betonem i piachem do zasypaniu tu sporo przepłacone... Rozkład fajny, teraz trochę żałuję że nie wydłużyłem domu żeby powiększyć trochę salon i kuchnie... powodzenia
(13.05.2020, 21:07)aarek1404 napisał(a): [ -> ]ceny ok poza betonem i piachem do zasypaniu tu sporo przepłacone... Rozkład fajny, teraz trochę żałuję że nie wydłużyłem domu żeby powiększyć trochę salon i kuchnie... powodzenia
W moich rejonach beton b20 kosztuje średnio po podwyżkach cen jakie były właśnie w lutym nawet 330 / m3, ja płaciłem po 300 bez groszy, co więcej telefon, nie ma problemu, mieli gruchopompę (wszystko w cenie) i okienko pogodowe było , przywieźli i zalali. Zaznaczam że nie wszędzie to takie oczywiste, tym bardziej że jak to w mieście betoniarnie mają dużo umów na grube inwestycje także powiem Ci że jedynie taniej mógłbym w betoniarce mieszać. Generalnie cena to nie wszystko , a czasami dostępność usługi na czas kiedy chcesz to jest ważniejsze.

Piach zasypowy płaciłem po 400 za trzyośkę tj. 20 ton +- (3600 zł = 20 zł /tona) , poszło 9 samochodów , w kosztorysie podałem cenę z 2 autami ziemi na wyrównanie plus praca koparki podczas zasypu i równania działki. Ja piachu tańszego nie znalazłem. 

Tak jak już wspomniałem , nie wykluczone że da się coś zrobić taniej, ale są też inne ważne czynniki. Pozdr
Podeslij kilka zdjęć budynku i środka Smile interesuje mnie jak rozwiązałeś ten komin od pieca gazowego i jak prezentuje się układ pomieszczen i cały dom Smile
(15.05.2020, 11:20)Dariusz Pe napisał(a): [ -> ]Podeslij kilka zdjęć budynku i środka Smile interesuje mnie jak rozwiązałeś ten komin od pieca gazowego i jak prezentuje się układ pomieszczen i cały dom Smile

widok kominów z zewnątrz, środka nie robiłem, jak pyknę fotki to może coś wrzucę
Dzieki, może żeby nie zaśmiecać wątku to jakbyś mi mógł wyssłać zdjecie calego budynku od frontu Smile wtedy bede miał to lepiej zaobrazowane Smile
Stron: 1 2