Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: izolacja stropu/poddasza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szanowni Inwestorzy !  Wink
Pochwalcie się swoimi opiniami , plusami, minusami poszczególnych rozwiązań odnośnie izolacji termicznej stropu/sufitu podwieszanego/poddasza, wszyscy pewnie wiedzą o co chodzi, zaznaczam, iż nie interesuje mnie izolacja między "krokwiami" , generalnie strych będzie strychem , nieogrzewanym. Jeśli pojawią się jakieś fotki będzie elegancko.

Ogólnie nie wiem do końca na co się zdecydować, piana, celuloza, wełna, jakiś granulat...skłaniałbym się nadmuchowi celulozy , chodź najbardziej martwi mnie waga i czy płyty wytrzymają ten ciężar, stelaż wiadomo tak, ale czy nie puści nic na wkrętach.

Będzie instalowana rekuperacja. Czekam na opinie/fotki!
Pianę zdecydownie bym odpuścił na płaskim stropię. Bardzo dużo osób robi celulozę. Osobiście mam wełne
dla mnie piana ma plus taki że jest bardzo lekka, minus taki że jak zaaplikujesz to na amen, i nie wiadomo jak za jakiś czas czy wogóle coś zostanie  Wink
zrobiłbym celulozę, jeśli większość robi to wychodzi na to że sufity wytrzymują
z celuzloza jest taki problem, ze caly ciężar leży na płycie. dlatego zrobilem welne
a dlaczego jest to problem?

sierzant

50 cm celulozy to ok 12-13kg na m3.
Czyli max obciążenia płyty gk, które podaje knauf.
(28.05.2020, 13:39)lukas0685 napisał(a): [ -> ]z celuzloza jest taki problem, ze caly ciężar leży na płycie. dlatego zrobilem welne

masz rekuperację? możesz wstawić foty lub opisać w jaki sposób wykonałeś izolację z wełny ?
(29.05.2020, 12:21)adiLBN napisał(a): [ -> ]
(28.05.2020, 13:39)lukas0685 napisał(a): [ -> ]z celuzloza jest taki problem, ze caly ciężar leży na płycie. dlatego zrobilem welne

masz rekuperację? możesz wstawić foty lub opisać w jaki sposób wykonałeś izolację z wełny ?
nie mam reku, 15cm mam wrzucone we wiązar, 18cm miedzy stelaz
Szanowni forumowicze ...czy robił ktoś może pianę na stropie ?? jeśli tak poproszę o jakieś foty Smile