Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Płyta Fundamnetowa szersza niż obrys budynku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Pany, potrzebna pomoc w sprawie płyty. Mianowice architekt zrobił mi projekt płyty która jest większa niż obrys budynku 
Powiedzmy budynek na szerokość ma 10 m to płyta ma 11,20 :Smile na długość budynek ma 15 m a płyta 16,50 
Bydynek jest parterowy z użytkowym poddaszem ( garaż w bryle)

Jak to zobaczyłem to prawie zemdlałem, mówię co jest do cholery.
Grunty to piaski gliniaste  niewysadzinowe ( był geolog wszystko gra )


Zbrojenie górą i dołem co 10 cm pręt fi10 . belki zbrojeniowe wokół

Teraz  pytanie co z tą płytą tak sobie myślałem jeżeli płyta fund ma być 10 cm wyżej niż poziom działki  to jak np póżniej przy ścianie podejdę rynnami jak wyleje przed drzwiami 2 stopnie które są w projekcie  a co najgorsze jak  szczelnie zrobić hydroizolacje tych płaszczyzn płyty które wystają poza obrys


Po jaką cholerę płyta większa niż budynek ???

Pozdrawiam

sierzant

Zadaj to pytanie architektowi, który robił projekt.
Za coś w końcu szmal wziął.
A następny do odpytania, kierownik budowy.
Pytaj architekta - ile razy trzeba powtarzać ze architekt to inżynieryjny debil...
Tak ich kształcą tacy są - widocznie ten nie zlecił roboty inżynierowi - konstruktorowi i sam umyślił że płyta to jak ława fundamentowa musi być szersza niż obrys ścian...

Kierownik jak kierownik - nie musi mieć uprawinień konstruktorskich, by chcieć się wypowiadać... (On jest to tego by zrobione było jak w projekcie )
Ja bym po prostu zmienił architekta....

sierzant

Zaczyna się zawsze od źródła.
Co ma zmienić ? Przecież już pewnie
zapłacił. Wyraźnie napisał:
"Mianowicie architekt zrobił mi projekt"
Za darmo mu zrobił ?. I pewnie mu dał
żeby sobie pooglądał.
Pochwal się jeszcze jaką grubość płyty Ci zaproponował.

U mnie płyta pod parterówkę ma zbrojenie fi10 co 15cm. Grubość 20, ale wykonałem finalne na grubość 21cm.