Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Ławy drutowe - zachowanie kątów, wyznaczenie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
a u nas geodeta był tylko raz. Na planie masz przecież gdzie od granic działki ma stać dom, więc długa miarka i mniej więcej będziesz wiedział gdzie - przyjechała koparka i wybrała ok 2 m ziemi więcej z każdej strony. I nabiliśmy narożniki - ja też za nic nie mogłam zrozumieć że te narożniki nie muszą być wcale pod kątem prostym i równolegle do osi domu - wyjaśnił mi to łopatologicznie mój mąż pokazując fizycznie dlaczego - na tych narożnikach jak przyjeżdża geodeta zaznaczaliśmy osie domu a później puszczaliśmy sznurki - i bez względu jak masz te narożniki wbite to puszczone sznurki będą idealnie po osiach domu
no ale najpierw geodeta musi na coś nanieść punkt 0 więc musisz wiedzieć ile od tego punktu zejść z poziomem ławy aby zachować strefy przemarzania gruntu
Im bardziej równolegle w stosunku do osi ściany będziesz mieć ławy drutowe, tym łatwiej ci będzie na nich pracować. Nie muszą być idealnie równolegle wbite, tylko później ciężej będzie ci przenieść krawędzie ścian
(29.06.2020, 17:22)mumiok napisał(a): [ -> ]no ale najpierw geodeta musi na coś nanieść punkt 0 więc musisz wiedzieć ile od tego punktu zejść z poziomem ławy aby zachować strefy przemarzania gruntu

punkt zero nie musi być naniesiony na ławie drutowej. u mnie punkt 0 geodeta zaznaczył na słupie. Na ławach drutowych miałem wyznaczone tylko osie fundamentów.
odnosiłem się do wpisu osoby wyżej która napisała, że geodeta był tylko raz aby nanieść osie co nie może być faktem bo musi być naniesiony punkt 0 gdzieś na czymś aby się do tego odnosić i wiedząc jak głęboko kopać i ile bloczków, wiem gdzie się nanosi punkt 0 oraz osie budynku, chodzi mi o precyzję ławy drutowej w stosunku do późniejszych prac

chyba tylko kolega @promek wie o co mi tak naprawdę chodzi
Stron: 1 2