Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Warunki techniczne 2021
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
ze względu na to, iż nie znalazłem informacji w poprzednich wątkach mam pytanie czy projekt spełnia warunki techniczne, które będą obowiązywać po 31 grudnia 2020 r?
nie spełnia ale można to zmienić w trakcie adaptacji... lepsze okna i drzwi, więcej ocieplenia, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.
Pytanie ile taka adaptacja bedzie kosztować... czy to w ogóle opłacalne. Moze taniej wyjdzie proj indywidualny juz spełniający nowe wymagania
Myślałem, że uda mi się uzyskać pozwolenie na budowę przed wejściem ustawy ale mam sąsiada Janusza który nie chce mi się zgodzić na zmianę decyzji o warunkach zabudowy na dach wielospadowy i pewnie będę musiał robić nowe warunki.
Wentylacja jest w tym projekcie zdaje się że mechaniczna pytanie czy wykorzystanie lepszych materiałów spełni wt21 czy nie będzie trzeba jednak zastosować fotowoltaiki i pompy ciepła co wiązałoby się ze znacznym podniesieniem kosztów budowy
w projekcie jest wentylacja grawitacyjna
Ile w takim układzie wynosi Ep/m2 budynku na chwilę obecną?
Od nowego roku ma być 70kWh/m2