Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dzień 37 12.09.2016 Docinanie dachówki...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Pogoda znowu nie do zniesienia Big Grin, ale wytrwaliśmy i o 17 skończyły się dachówki. Skończone 3 "narożniki" dachu łata kalenicowa ustawiona do linii.
Do godziny 9 utrzymuje się rosa na dachu, która skutecznie uniemożliwiała prace przy docinkach.
Jutro po odparowaniu rosy na dachu wyczyścimy dachówki i przykleimy taśmę pod gąsiory na trzech narożnikach oraz na kalenicy.
Dziś na koniec wstawiliśmy dwa kominki wentylacyjne z przeznaczeniem na kuchnię (plus spiżarka) oraz łazienka (plus wc).

Rozwiązanie z docinkami po zamontowaniu wszystkich dachówek okazało się skuteczne. Nie wiem jak sprawa będzie wyglądała przy większym kącie nachylenia.
Wszystkie docinki jak już wspominałem wykonane na rusztowaniu z dala od membrany.  Oczywiście dokonując cięcia na dachu oszczędzilibyśmy jeden dzień na całości.

Dachówkę zaczęliśmy układać tydzień temu we wtorek. Planowałem skończyć w tydzień, lecz się nie uda.
Jutro od samego rana zabieramy się za stelaż sufitu do momentu jak zejdzie rosa z dachu. Do końca tygodnia chcemy ogarnąć kompletny stelaż i przejścia na planowane kable od oświetlenia. Dach już jest obciążony właściwie docelowo więc śmiało możemy ustawiać poziom sufitu i kręcić na gotowo.


[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_1.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_2.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_3.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_4.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_5.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_6.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_7.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_8.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_9.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_10.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_11.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_12.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_13.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_14.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_15.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_16.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_17.jpg]



[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_19.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_20.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_21.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_22.jpg]



[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_24.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_25.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_26.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_27.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_28.jpg]

[Obrazek: koszty_budowy_domu_2016_7_29.jpg]
A jakie zmiany w środku zrobili inwestorzy?
Jest może jakiś plan?
Nie mam zielonego pojęcia, najpewniej wyjdzie "w praniu" :Smile było kilka pomysłów ale temat upadł i czeka na swoją kolej już lada tydzień.
Mam takie pytanie jaki sens jest zakładać dachówkę ceramiczną tutaj, chyba że ona musi być by obciążyć wieźbę dachową bo nie ma stropu. Czemu nie zdecydowac się na dobrą blachodachówkę a mury zrobić z pustaka cermicznego niż z tych bloczków gdzie jak ja podejmowalem temat z jakich materiałów budować to na 10 budowlanców 8 odradzało mi pakowanie się w jakieś bloczki tylko pustak ceramiczny.
Ile m2 ma powierzchnia dachu w tym domu? Jak tu policzyć zapotrzebowanie na dachówkę?

Drugie pytanie o okap, czy dach jest taki jak w projekcie czy okap został przedłużony ?
(07.11.2017, 15:18)jack_kawalec napisał(a): [ -> ]Ile m2 ma powierzchnia dachu w tym domu? Jak tu policzyć zapotrzebowanie na dachówkę?

Drugie pytanie o okap, czy dach jest taki jak w projekcie czy okap został przedłużony ?

180m2 ma dach
(19.04.2017, 12:20)darson350 napisał(a): [ -> ]Mam takie pytanie jaki sens jest zakładać dachówkę ceramiczną tutaj, chyba że ona musi być by obciążyć wieźbę dachową bo nie ma stropu. Czemu nie zdecydowac się na dobrą blachodachówkę a mury zrobić z pustaka cermicznego niż z tych bloczków gdzie jak ja podejmowalem temat z jakich materiałów budować to na 10 budowlanców 8 odradzało mi pakowanie się w jakieś bloczki tylko pustak ceramiczny.

Moim zdaniem nawet najtańsza dachówka ceramiczna będzie lepsza od blachy ponieważ ta nawet najdroższa nie przetrwa ceramiki i z pewnością nie będzie tańsza. Co do wyboru materiału na  ściany to już tyle razy temat był wałkowany, że wychodzi jeden wniosek: kwestia gustu i przekonań ponieważ dla kontrastu u mnie w okolicy zdecydowana większość nowo budowanych domów powstaje z Ytonga.

Pozdrawiam
(07.11.2017, 22:58)ziembol007 napisał(a): [ -> ]
(19.04.2017, 12:20)darson350 napisał(a): [ -> ]Mam takie pytanie jaki sens jest zakładać dachówkę ceramiczną tutaj, chyba że ona musi być by obciążyć wieźbę dachową bo nie ma stropu. Czemu nie zdecydowac się na dobrą blachodachówkę a mury zrobić z pustaka cermicznego niż z tych bloczków gdzie jak ja podejmowalem temat z jakich materiałów budować to na 10 budowlanców 8 odradzało mi pakowanie się w jakieś bloczki tylko pustak ceramiczny.

Moim zdaniem nawet najtańsza dachówka ceramiczna będzie lepsza od blachy ponieważ ta nawet najdroższa nie przetrwa ceramiki i z pewnością nie będzie tańsza. Co do wyboru materiału na  ściany to już tyle razy temat był wałkowany, że wychodzi jeden wniosek: kwestia gustu i przekonań ponieważ dla kontrastu u mnie w okolicy zdecydowana większość nowo budowanych domów powstaje z Ytonga.

Pozdrawiam

Potwierdzam, kwestia regionu Polski i przekonań ludzi, nie bez znaczenia jest również odległość od producenta - wiadomo, że jeżeli masz blisko cegielnie to nie ma opcji żebyś znalazł inny materiał taniej i dodatkowo żebyś przekonał murarzy z okolicy do innego budulca. 

Pozdrawiam