Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Jakie są koszty robocizny SSO - podkarpackie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Niedawno zakupiliśmy z żoną projekt domu za 150 tyś, działkę mamy wszystkie formalności związane z budową są już za nami.
Jesteśmy na etapie wyboru ekipy budowlanej. Na początek chcemy zlecić wykonanie sso. Dostaliśmy już jedną wycenę na kwotę 45 tyś za samą robociznę za SSO ( do wieńca). Wydaje mi się że jest to trochę za wysoka kwota. Przeglądałem inny wątek na tym forum i ceny kształtowały się na poziomie 25 - 35 tyś. W zależności od regionu Polski. Czy ktoś zlecał budowę domu sso firmie w woj. podkarpackim ? Zna ktoś może jakieś sprawdzone ekipy budowlane? Czekam obecnie na wyceny innych firm. Jaka jest obecnie uczciwa cena za wykonanie sso ?
Witam, zajmuję się budową domów SSO zapraszam do kontaktu przez e-mail: michal@budowa-domow-sso.pl, lub telefonicznie pod numerem 663 164 631. Mogę zaoferować dużo korzystniejszą cenę niż 45 tys zł.
45tys za robote do wienca to na ten moment REALNA kwota... Te, ktore padaly na forum w poprzednich latach nijak maja sie do sytuacji, ktora jest aktualnie. Projekt zostal stworzony do tego, zeby moc go wybudowac samemu, wiec do tego Cie zachecam.
Weź pod uwagę że niektórym łatwiej przychodzi zarobienie 40k w swojej pracy niż tyranie rok na swojej budowie.
(24.06.2021, 08:10)Bulbulator napisał(a): [ -> ]Weź pod uwagę że niektórym łatwiej przychodzi zarobienie 40k w swojej pracy niż tyranie rok na swojej budowie.


Postawienie tego domku w SSO zajęło mi i mojemu ojcu 3 miesiące średnio przy 8,9h pracy dziennie i robilismy to pierwszy raz. Nie wspominając o tym, ze pod warstwa humusu mialem kamienie i w nie których miejscach musialem używać młota, co znacząco wydłużyło prace przy fundamencie.  Nie wiem skąd wziąłeś rok ?
To fajnie że masz 9h wolnego w ciągu dnia, bo ja mam 2-3h dla rodziny i obowiązki. Spoko że ma ci kto pomagać Domyślam się że za darmo. W innych przypadkach za pomoc trzeba płacić. W pojedynkę nie pobudujesz tego w 6 miesięcy. W moim przypadku robocizna kosztowała 36k. Budując samemu musiałbym komuś zapłacić za pomoc, kupić narzędzia, paliwo na dojazdy, ograniczyć pracę przez co mniej bym zarabiał, zaniedbać rodzinę i być może stracić zdrowie by oszczędzić 15k. Gwiżdżę na to.