Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozmieszczenie pomieszczeń / strony świata
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Mam takie pytanie, może jest proste ale nie znam się na tym dlatego proszę o rady opinie.
Chodzi mi konkretnie o rozmieszczenie pomieszczeń względem stron świata. Która wersja będzie najbardziej funkcjonalna. W pierwszym poście Łukasza jest fotka podstawowej wersji projektu, można też zamówić odbicie lustrzane. 
Który projekt będzie najbardziej odpowiedni ( fotka mojej działki na mapce 2078 ) + ( podstawowa wersja ) + ( odbicie lustrzane )
Wydaje mi się ze ma znaczenie choćby dlatego że można "zaoszczędzić" na oświetleniu 

[Obrazek: c99654cb39a2c13dmed.jpg]
[Obrazek: ece36b051fcb4646med.jpg]
[Obrazek: 3cb6518cd37b13e5med.jpg]

sierzant

Wjazd masz od polnocy (szczesliwcze) wiec ustawiasz wejscie od drogi i salon i dwa pokoje masz od poludnia Wiec ktora wersje wybierzesz zalezy tylko od ciebie obie beda dobre
Kolego antyradar1.
Tak jak napisano powyżej jak zrobisz tak będzie dobrze.
Pytanie czy chcesz mieć rano światło w salonie, a ciemno w pokojach - ja wybieram taką opcje bo lubię długo spaćSmile
Czy też wolisz mieć dużo światła słonecznego po obiedzie w salonie i ciemno w pokojach.
Wbrew pozorom, to nie jest taka łatwa decyzja. To, że wejście od północy, to jest oczywiste. Ale działka jest wąska, ma coś ok. 22 metrów szerokości. Po odjęciu przepisowych 8 metrów i szerokości domu pozostaje niewielkie pole manewru. W dodatku od wschodniej strony rośnie drzewo (zostaje?). W tej sytuacji brałbym wersję lustrzaną, jeden pokój miałby okna od wschodu, a salon i kuchnia od zachodu.

A nie zastanawiałeś się nad przearanżowaniem domu tak, żeby zrobić wejście na krótszej ścianie? Przy wąskiej działce 2 metry to dużo. Wschodnia strona wydaje mi się bardziej zacieniona, więc z tej strony umieściłbym kuchnię, łazienkę i kotłownię (zdaje się jest gaz w okolicy).
(29.12.2016, 19:43)Michal napisał(a): [ -> ]Wbrew pozorom, to nie jest taka łatwa decyzja. To, że wejście od północy, to jest oczywiste. Ale działka jest wąska, ma coś ok. 22 metrów szerokości. Po odjęciu przepisowych 8 metrów i szerokości domu pozostaje niewielkie pole manewru. W dodatku od wschodniej strony rośnie drzewo (zostaje?). W tej sytuacji brałbym wersję lustrzaną, jeden pokój miałby okna od wschodu, a salon i kuchnia od zachodu.

A nie zastanawiałeś się nad przearanżowaniem domu tak, żeby zrobić wejście na krótszej ścianie? Przy wąskiej działce 2 metry to dużo. Wschodnia strona wydaje mi się bardziej zacieniona, więc z tej strony umieściłbym kuchnię, łazienkę i kotłownię (zdaje się jest gaz w okolicy).

Witam,
Tak ja napisałeś działka ma 22 m szerokości. Projekt po wcześniejszym ustaleniu z Panem Łukaszem  nsjbardziej odpowiedni to odbicie lustrzane i taki też do nas dorarl. 
Drzewka tzn wielkie owocowe kocholy jak tylko będzie trochę cieplej robią out zostaną pociete i zostawię do wedzenia lub sprzedam zawsze tto jakiś grosz. Na razie ostrze łańcuch ?
Wstępnie oomawialem   dzisiaj z projektantem adaptującym rozmieszczenie pomieszczeń itp dużo nam doradzil jeżeli chodzi właśnie o szerokość i długość działki.  
Szerokość domu 12m od frontu ulicy Astrow + 4 m z lewej strony daje nam 16m zostaje 6 m z prawej w zupełności wystarczy na dojazd do tego budynku gospodarczego który tam się znajduje a który na koniec będzie przesunięty na koniec działki i wykorzystany jako garaż itp. 
Ale jeszcze jest trochę czasu także zawsze można to zmienić.
Witam,

A przy działce z wjazdem od południa, co byście zrobili? Podstawowy czy lustrzany?
ja mam działkę z wjazdem od południa (ale w planach ma być również droga od północy). Wybraliśmy projekt podstawowy, wejście będzie od wschodu.
Samo hasło "wjazd od południa" to trochę mało.
Sam mam wjazd tak trochę od południa-południowego zachodu, ale droga dojazdowa do głównej drogi prowadzi ku wschodowi i od tej strony mam jedynego sąsiada:
[Obrazek: sat.jpg]
Naturalnym wyborem było posiadanie kuchni od tej strony, a pokoi od strony obecnie niezamieszkanej (w przyszłości też, MPZP kończy zabudowę mieszkaniową na mojej działce). Czyli lustro, nawet jakbym nie dostawiał garażu.
Jak widać moja działa jest w szczerym polu, ale inne są w terenach bardziej zabudowanych, może sąsiad ma budynek w ostrej granicy, rośnie drzewo do zachowania, jakiś spadek terenu spowoduje, że z danej strony bardziej atrakcyjnie wyglądałby widok z tarasu itp.