Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Ściany nośne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Czy zastosowanie do budowy ścian nośnych bloczków komórkowych Termalica Ekstra 40cm gęstość 300 by było dużo droższym rozwiązaniem? Bloczek ma współczynnik przenikania ciepła U=0,188 W/m2K i nie potrzebuje dodatkowego ocieplenia. Cena to 15,56zł za sztukę.
Ja bym się zastanowił nad ciągłością ocieplenia ściany jednowarstwowej. Bloczek może i ma odpowiedni współczynnik przenikalności cieplnej, ale co z połączeniami? Czy klej też taki ma? Bo domyślam się że na kleju by było stawiane, a nie na zaprawie. U siebie będę widział styro najlepiej klejone na grzebień na całej powierzchni.
(07.12.2016, 14:34)raxon napisał(a): [ -> ]Ja bym się zastanowił nad ciągłością ocieplenia ściany jednowarstwowej. Bloczek może i ma odpowiedni współczynnik przenikalności cieplnej, ale co z połączeniami? Czy klej też taki ma? Bo domyślam się że na kleju by było stawiane, a nie na zaprawie. U siebie będę widział styro najlepiej klejone na grzebień na całej powierzchni.

Wykorzystam klej, nadproża i wieniec systemowy. Wdedy daje to pownosc otrzymania najlepszych parametrów.
Ale nie wiem czy zwiekszajac głębokość ścian nie bedzie trzeba powiększyc fundamentów.

sierzant

"Ale nie wiem czy zwiekszajac głębokość ścian nie bedzie trzeba powiększyc fundamentów."

Bedzie trzeba przeprojektowac budynek bo zwiekszy sie kubatura. Tez o tym myslalem.
Witam czy ktoś budował z solbetu klasy 600 o tolerancji wymiarowej TLMA? Czy jest to jakaś tragedia czy idzie tym murować? Chodzi mi o tą tolerancję wymiarową TLMA
Jeżeli ma TLMA to musi trzymać wymiar, ale to tylko teoria. Poszukaj na forum ktoś napewno z solbetu murował. Ja sie nasłuchałem złych opinii. Za tydzień ruszam z budową . Muruje z H+H . Podzielę się wrażeniami.
Jeśli masz Solbet to są tylko tlmb. Przynajmniej tak podaje producent
(05.06.2018, 21:37)maciej87 napisał(a): [ -> ]Jeśli masz Solbet to są tylko tlmb. Przynajmniej tak podaje producent

No właśnie rzuciło mi się w oko chyba TLMA ale nie mam pewności. Jutro mam jechać zamówić ale najpierw sprawdzę a co jeśli by się okazało że faktycznie TLMA?
(05.06.2018, 21:56)Kiczka16 napisał(a): [ -> ]
(05.06.2018, 21:37)maciej87 napisał(a): [ -> ]Jeśli masz Solbet to są tylko tlmb. Przynajmniej tak podaje producent

No właśnie rzuciło mi się w oko chyba TLMA ale nie mam pewności. Jutro mam jechać zamówić ale najpierw sprawdzę a co jeśli by się okazało że faktycznie TLMA?

Byłem w sklepie i faktycznie jest dokładność wymiarowa TLMA. Dzwoniłem do solbetu i mają TLMA i TLMB. Zobaczymy jak będzie się murowało, bloczek zamówiony w poniedziałek mają wozic :-)
A miałeś porównanie cenowe jaka różnica czy tylko po prostu taki?
Stron: 1 2