Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Wizyta w Szczepidle, płyta na komin, aktualny stan. 28.12.2016
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
(09.01.2017, 10:04)sierzant napisał(a): [ -> ]"Wiem, że luna nie jest idealnym rekuperatorem, ale na 100% będzie lepiej wentylować niż wentylacja grawitacyjna."
I tu sie z toba zgadzam w 100%.  Smile
No wreszcie!!!!Smile))))))
Przynajmniej w jednym Smile
A tak wogóle, żeby zamęcić całkowiecie wszystko - przy dobrym dociepleniu domu najbardziej ekonomiczne i bezobsługowe źródło ciepła to piec zasilany czystym prądem ... Smile
Huber A mogła bym Cię prosić o fotkę jak stoisz przed wejściem na dach ile Go wystaje.
Robimy teraz adaptacje sugerują nam zadaszenie nad drzwi?
(08.01.2017, 21:57)Martyna napisał(a): [ -> ]Hubert napisz na czym można zaoszczędzić bo pisałeś wcześniej ze 5 tys mogłeś

hej,
wiem, ze mozna zaoszczedzic na materiałach. Fachowcy, ktorzy robili mi instalacje wod-kan, całe centralne ( rozprowadzenie podłogowki, punkty pod grzejniki etc) doradzili, ze z `chinszczyzny` to sie teraz nie robi. lepiej dołozyc troche, bo to na lata jest. ja bym rzekł, ze nawet na całe zycieSmile). wiec `troche` dołozyłem. panowie robili co chcieli, co nie znaczy, ze zrobili zle. wrecz przeciwnie. ale koszty ponosze ja...
kiedy przyszedł czas na kotłownie, po rozmowach o kosztach, gosc powiedział, ze gdyby on to robil, zamknałbym sie w 20tys jak nic. łacznie z kotłownia. poprzednicy uzyli materiałow bardzo dobrych, ale drogich. mozna smiało instalowac wszystko o połke nizej i zaoszczedzic 4-5tys.
ja nie szukałem firmy, nie porownywałem wycen. wziałem panow z polecenia kolegi. generalnie jestem zadowolony. 5tys w plecy to i tak niewiele, biorac pod uwage to, jak daleko juz jestesmy z budowa. polecam jednak firme, ktora instalowała mi piec i cała aparature. rewelacja!!! wiedza niebywała, szybko, tanio i prosto. zielony byłem kompletnie, teraz wiem wystarczajaco duzo na ten temat...
pozdrawiam Smile

(10.01.2017, 17:09)Martyna napisał(a): [ -> ]Huber A mogła bym Cię prosić o fotkę jak stoisz przed wejściem na dach ile Go wystaje.
Robimy teraz adaptacje sugerują nam zadaszenie nad drzwi?

postaram sie o to jutro, lecz nie obiecuje... dach wystaje 70cm, po dociepleniu i malowaniu bedzie to nieco ponad 50cm. na pewno warto o tym pomyslec. podnosi to jednak koszty. o ile - nie wiem. tez myslelismy o tym, jak i o wielu innych rzeczach, ktore wychodziły na biezaco. kazdy znajomy, kolega, rodzina rzuca swoje pomysły i rady i załują, ze z nich niekorzystamy. zrezygnowalismy jednak ze wszystkich dodatkowych pomysłow, bo jeden ciagnie drugi, a koszty niestety rosna. trzymamy sie wiec pierwowzoru Smile .najlepiej zapytaj Łukasza...
pozdrawiam
Jaki jest koszt budowy na dzień dzisiejszy jeśli można wiedzieć..? Smile
Dzieki Hubert
Nam projektant zwrócił uwagę na ten daszek bo mówił że drzwi szybko będą się niszczyć.
Pisałam email do Pana Kałużnego z zapytanie o wiązary czy da rade w mój region. Bo cena korzystna. Chyba zadowoleni jesteście?

My ruszamy w czerwcu ciesze się jak dziecko Smile Warunki są, robimy adaptację, pozwolenie i ruszamy Smile

(11.01.2017, 18:34)deco0020 napisał(a): [ -> ]Jaki jest koszt budowy na dzień dzisiejszy jeśli można wiedzieć..? Smile
Poczytaj jest podane tylko się nie chce od początku przejrzeć?
(11.01.2017, 20:09)Martyna napisał(a): [ -> ]Dzieki Hubert
Nam projektant zwrócił uwagę na ten daszek bo mówił że drzwi szybko będą się niszczyć.
Pisałam email do Pana Kałużnego z zapytanie o wiązary czy da rade w mój region. Bo cena korzystna. Chyba zadowoleni jesteście?

My ruszamy w czerwcu ciesze się jak dziecko Smile Warunki są, robimy adaptację, pozwolenie i ruszamy Smile

(11.01.2017, 18:34)deco0020 napisał(a): [ -> ]Jaki jest koszt budowy na dzień dzisiejszy jeśli można wiedzieć..? Smile
Poczytaj jest podane tylko się nie chce od początku przejrzeć?

Chodzi mi o koszty na dzień dzisiejszy, a nie z tygodnia czy miesiąca temu.
(11.01.2017, 20:29)deco0020 napisał(a): [ -> ]
(11.01.2017, 20:09)Martyna napisał(a): [ -> ]Dzieki Hubert
Nam projektant zwrócił uwagę na ten daszek bo mówił że drzwi szybko będą się niszczyć.
Pisałam email do Pana Kałużnego z zapytanie o wiązary czy da rade w mój region. Bo cena korzystna. Chyba zadowoleni jesteście?

My ruszamy w czerwcu ciesze się jak dziecko Smile Warunki są, robimy adaptację, pozwolenie i ruszamy Smile

(11.01.2017, 18:34)deco0020 napisał(a): [ -> ]Jaki jest koszt budowy na dzień dzisiejszy jeśli można wiedzieć..? Smile
Poczytaj jest podane tylko się nie chce od początku przejrzeć?

Chodzi mi o koszty na dzień dzisiejszy, a nie z tygodnia czy miesiąca temu.
hej, do tej pory wydalismy 161.tys, wliczajac w to przydomowa oczyszczalnie ( 6200). jest dobrzeSmile)

(11.01.2017, 20:09)Martyna napisał(a): [ -> ]Dzieki Hubert
Nam projektant zwrócił uwagę na ten daszek bo mówił że drzwi szybko będą się niszczyć.
Pisałam email do Pana Kałużnego z zapytanie o wiązary czy da rade w mój region. Bo cena korzystna. Chyba zadowoleni jesteście?

My ruszamy w czerwcu ciesze się jak dziecko Smile Warunki są, robimy adaptację, pozwolenie i ruszamy Smile

(11.01.2017, 18:34)deco0020 napisał(a): [ -> ]Jaki jest koszt budowy na dzień dzisiejszy jeśli można wiedzieć..? Smile
Poczytaj jest podane tylko się nie chce od początku przejrzeć?

czesc, zadowoleni? a jak tu nie byc! Smile , skoro wszystko idzie jak powinno. wiazary to swietna rzecz. zamawiasz, przejezdzaja, jeden dzien montaz i widac jak dach juz bedzie wygladał... w czerwcu? to tak jak my. dokładnie 6-go wbilismy szpadel. za poł roku planujemy skonczyc.
powodzenia wiec! zapraszam na budowe, jesli bedziecie w poblizu...
(12.01.2017, 11:52)na budowe, jesli bedziecie w poblizu... napisał(a): [ -> ]Byliśmy gdy ścianki działowe były do połowy nawet się widzieliśmy Smile
Fajnie jakbyś nam jakieś nowe zdjęcia przesłał z budowy Smile
(12.01.2017, 12:33)Martyna napisał(a): [ -> ]
(12.01.2017, 11:52)na budowe, jesli bedziecie w poblizu... napisał(a): [ -> ]Byliśmy gdy ścianki działowe były do połowy nawet się widzieliśmy Smile

kurde, nie pamietam dokladnie, choc cos mi swita Confused . wielu gosci miałem... ale zapraszam w kazdej chwili Smile . wiem, teraz zima. moze jak sie cieplej zrobi? dobrze tak przed startem zobaczyc pewne rzeczy na gotowo, zeby rozwiazac watpliwosci, jesli jakies sa...

(12.01.2017, 20:04)deco0020 napisał(a): [ -> ]Fajnie jakbyś nam jakieś nowe zdjęcia przesłał z budowy Smile

hej,
na razie sie nic nie dzieje Sad . niebawem zaczniemy łazienke i wc to cos wrzuce...
Stron: 1 2 3 4 5 6 7