Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Ściany zewnętrzne - technologia "styropianowe pustaki"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Panie Łukaszu, chciałem zapytać czy można dokonać zmiany w technologii i wybudować je w technologii  "styropianowych pustaków" np thermodom, izodom etc?
System wydaje się prosty, nie trzeba być murarzem, by wykonać proste ściany zewnętrzne.
Plusem dodatkowym jest to, że mamy bardzo dobrze zaizolowane ściany, i nie ma konieczności dodatkowego ocieplania (nikt też nie zabrania tego  Tongue)
Minusem to, że potrzeba więcej stali na wykonanie konstrukcji. oraz betonu.

Proszę o Pana opinie w tym temacie.

Pozdrawiam
Rafał
Hej. Ciężko mi się ustosunkować do Twojego pytania bo po prostu jest mi to zupełnie obca technologia. Najpewniej nie będzie problemu z przeprojektowaniem budynku i dostosowanie go do tej, o której piszesz.
Niemniej jednak nie wiem z jakimi to się będzie wiązało kosztami, czy wykonawcy się podejmą etc... Ja np. bym się nie podjął na obcej budowie tej technologi po raz pierwszy.
Witam,
Panie Łukaszu dziękuję za informacje.
Technologia nie wydaje się skomplikowana, na 1 rzut oka - to co prawda może się zmienić przy bliższym spojrzeniu.
Spróbuje zrobić kalkulacje materiałową, ciekaw jestem jaka mi kwota wyjdzie w porównaniu do wersji standardowej.

Pozdrawiam
Rafał
Witam.
Zastosowanie technologi izodomu zawsze wychodzi drożej i wbrew pozorom nie jest to system dużo mniej pracochłonny od klejenia gazobetonu.
Warto to dokładnie przemyśleć, ponieważ system "styropianowego domu" niemal zawsze wymusza zastosowanie wentylacji mechanicznej w celu kontroli wilgotności powietrza w domu.

Pozdrawiam
Tomasz
(02.01.2017, 10:35)xaafuun napisał(a): [ -> ]Witam,
Panie Łukaszu, chciałem zapytać czy można dokonać zmiany w technologii i wybudować je w technologii  "styropianowych pustaków" np thermodom, izodom etc?
System wydaje się prosty, nie trzeba być murarzem, by wykonać proste ściany zewnętrzne.
Plusem dodatkowym jest to, że mamy bardzo dobrze zaizolowane ściany, i nie ma konieczności dodatkowego ocieplania (nikt też nie zabrania tego  Tongue)
Minusem to, że potrzeba więcej stali na wykonanie konstrukcji. oraz betonu.

Proszę o Pana opinie w tym temacie.

Pozdrawiam
Rafał

Tak jesli stawiasz na izolowanej plycie fundamentowej w przeciwnym razie calą izolacyjność szlag trafi ( mostki liniowe).
(16.03.2017, 10:18)Sly12344 napisał(a): [ -> ]
(02.01.2017, 10:35)xaafuun napisał(a): [ -> ]Witam,
Panie Łukaszu, chciałem zapytać czy można dokonać zmiany w technologii i wybudować je w technologii  "styropianowych pustaków" np thermodom, izodom etc?
System wydaje się prosty, nie trzeba być murarzem, by wykonać proste ściany zewnętrzne.
Plusem dodatkowym jest to, że mamy bardzo dobrze zaizolowane ściany, i nie ma konieczności dodatkowego ocieplania (nikt też nie zabrania tego  Tongue)
Minusem to, że potrzeba więcej stali na wykonanie konstrukcji. oraz betonu.

Proszę o Pana opinie w tym temacie.

Pozdrawiam
Rafał

Tak jesli stawiasz na izolowanej plycie fundamentowej w przeciwnym razie calą izolacyjność szlag trafi ( mostki liniowe).

Witam,
Pełna zgoda w 100%.
Zaczytałem się ostatnio w temacie termoizolacyjności domów pasywnych, i jest szansa budowy domu bez ogrzewania CO typu gaz, podłogówka etc. ale z rekuperatorem ciepła pow-pow.
Jedynie w mroźne dni ( > -20 C) dochodzi potrzeba dogrzewania.
Ale to jest dom pod specjalny projekt, który z założenia jest jest mega oszczędny.
Pytanie zupełnie inne, po ilu latach różnica w budowie domu standard-energooszczędny  do pasywnego się zbilansuje... 

Pozdrawiam
Rafał

sierzant

Pytanie zupełnie inne, po ilu latach różnica w budowie domu standard-energooszczędny  do pasywnego się zbilansuje...
Nie za naszego zycia zapewne.  Wink