Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Wykop pod szalowania fundamentów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
(05.09.2017, 23:54)Andrzej2109 napisał(a): [ -> ]Lepiej poczekać do wiosny.



Dzięki za rady chłopaki
@Maverick
Jeśli miałbyś stawiać na jesień tylko fundamenty - to nie ma sensu. Przez ten czas zgromadź troszkę kasy, możesz też kupić materiały na fundament / ściany (bloczki etc), bo zimą będą pewnie tańsze, może bez stali bo "wyparuje". Zimą załatw sobie ekipy, a zacznij na wiosnę. Fundamenty dobra ekipa zrobi w kilka dni - jak tylko pogoda pozwoli, co zresztą widać na filmach Łukasza.

Zwłaszcza że chciałbyś zalać tylko ławę - przed zimą musiałbyś ją zasypać / zabezpieczyć a po zimie odkopać - 2x robota. Jeśli już bardzo chciałbyś zacząć, to ława od razu ze ścianami i zasypem w środku / chudziakiem.
Tak zlecało się i według mnie tak powinno być aby budynek sobie pare miesięcy sobie postał, a nie odrazu tynki ,płytki itd. Potem jak budynek osiada to są naprężenia . Wiem bo już widziałem i poprawiałem takie prace. Jak wszystko zabezpieczysz (przeciw wilgociowa itp) to można stawiać . Ja rezygnuję ponieważ mogą być opadydeszczu itp więc prace są bardziej uciążliwe.
Akurat budowanie przez 10 lat nie było dobre dla ostatecznej trwałości...

Ale opłaca się wykonanie fundamentów już na jesieni
Ale pod kilkoma warunkami

Jednym z nich jest to żeby mieć te 28 dni dojrzewania betonu przed mrozami. (W zasadzie to wystarczyłoby 7 dni z temp dodatnią najlepiej co najmniej 5 st. a potem mogą być drobne nocne przymrozki - ale lepiej by 28 było na plus)
Kolejnym jest zabezpieczenie - przed deszczem, oraz zasypanie piaskiem.

Jeśli planujesz teraz wykonać stopę i wymurować ściany fundamentowe to zrób to teraz odczekaj 2 tyg. (zabezpiecz przed deszczem) zaizoluj ściany i zasyp...

Będziesz miał na wiosnę jeden etap z głowy, a fundamentom nic się nie stanie (Nawet lepiej bo się wysezonują)

Tylko dwa warunki
- przed mrozami
- nie dopuść do tego by fundamenty miały kontakt z wodą / deszczem
(02.02.2017, 20:00)Łukasz napisał(a): [ -> ]Mam nadzieję, że zrozumiale.


Wyznaczenie punktu zerowego i głębokości wykopu budzi moje największe obawy na tym etapie.
Widzę, że Łukasz nagrał specjalną instrukcję w tym zakresie. Ale coś mam problem z dźwiękiem w przypadku tego filmu. 
Czy u Was też słychać tylko "bulgotanie"?
W komentarzach pod tym filmem na YouTube kilka osób też pisało o problemach z dźwiękiem.
A może coś trzeba zmienić w ustawieniach?
nic mi nie bulgocze, fire fox, windows 10, klikniete w oknie forum
(09.11.2017, 23:59)Michał G. napisał(a): [ -> ]
(02.02.2017, 20:00)Łukasz napisał(a): [ -> ]Mam nadzieję, że zrozumiale.


Wyznaczenie punktu zerowego i głębokości wykopu budzi moje największe obawy na tym etapie.
Widzę, że Łukasz nagrał specjalną instrukcję w tym zakresie. Ale coś mam problem z dźwiękiem w przypadku tego filmu. 
Czy u Was też słychać tylko "bulgotanie"?
W komentarzach pod tym filmem na YouTube kilka osób też pisało o problemach z dźwiękiem.
A może coś trzeba zmienić w ustawieniach?
Idzie płynnie jak należy Smile
Dzięki Panowie za odzew!
Forum przeglądam na telefonie.
Z innymi filmami Łukasza nigdy problemu nie było.
Niemniej pod tym konkretnym filmem widać komentarze, że coś z dźwiękiem jest nie tak.
Spróbuję obejrzeć na komputerze Wink
(02.02.2017, 20:00)Łukasz napisał(a): [ -> ]Mam nadzieję, że zrozumiale.


Cześć.
To moje początki na forum, ale mam nadzieję iż zagoszczę tu na dłużej.
Mam na imię Arek i proszę aby tak ewentualnie do mnie się zwracać bez Panów itp.

Kolego Łukaszu mam pytanie odnośnie tego punktu zero, na filmiku (bardzo jasnym i czytelnym) punkt zero jest na równo z pierwszą warstwą betonu komórkowego. Czy nie było by lepiej aby fundamenty wymurować do poziomu 0,0 ?

Na wykończeniówce znam się dość dobrze natomiast stan surowy to dla mnie trochę nowość a planuję na wiosnę zacząć budowę samodzielnie.


I mam jeszcze drugie pytanie odnośnie chudziaka pod ławy, po co on ?
temat chudziaka pod ławy wielokrotnie poruszany... mozna dać ale nie trzeba...jak dasz to lepiej wyliczysz potrzebna ilosc betonu a druga sprawa to beton nie bedzie miał takiej styczności z gruntem ( nie bedzie się z nim mieszał, oraz mleczko cementowe i woda nie zostaną "wypite" przez grunt) ja osobiście raczej chudziaka nie dam tylko jakąś folie najlepiej używke z rolnictwa z odzysku
Stron: 1 2 3 4 5