Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Izolacja termiczna fundamentów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam. Planuje budowę domu z tym roku i zastanawiam czy na etapie fundamentów zastosować izolacje termiczna tylko od zewnątrz budynku czy moge ocieplic tez po calosci od srodka i ławy tak samo( izolacja obwodawa fundamentów) . Czy to ma sens? Prosze o pomoc.
Na pewno podniesie to koszt i to sporo. Co chcesz w ten sposób osiągnąć - lepszą izolację term ? A co z ucieczką ciepła od spodu/dna ławy. Jak chcesz się bawić w takie rzeczy zleć zaprojektowanie płyty fundamentowej - wyniesie to ok 350-400 zł m2. ale odetnei to ucieczkę ciepła do gruntu z każdej strony.
Dno ławy fundamentowej tez planuje zaizolowac styropianem xps 10 cm

Tak zależy mi na likwidaci ucieczki ciepla przez fundament bez zmian projektowych
Rozwiązanie, które opisujesz, przy założeniu, że całość obłożysz warstwą 10cm pochłonie 8m3 materiału Wink  Jak myślisz o tym poważnie to mam nadzieję, że podzielisz się relacją i dokładnymi kosztami z reszta użytkowników.

Mam nadzieję, że się rozumiemy i chodzi mi o taka formę jak na grafikach.
pzdr.


[Obrazek: 1.jpg]

[Obrazek: 2.jpg]

[Obrazek: 3.jpg]

[Obrazek: 5.jpg]

[Obrazek: 6.jpg]
Tak dokladnie chodzi mi o cos takiego Smile co sądzisz na takie rozwiazanie termoizolaci ma to sens

Bo dużo czytalem na ten temat jedni polecaja takie rozwiązanie a jedni nie i juz sam nie wiem
Dno ławy fundamentowej tez planuje zaizolowac styropianem xps 10 cm

Kolego skonsultuj to rozwiązanie z konstruktorem/kierownikiem budowy - chcesz oprzeć cały ciężar ścian i dachu na 10 cm xps ? Nie rób tego na własną rękę, a jak będziesz miał wiadomości od osób zajmujących się konstrukcjami zawodowo daj znać na forum.
Widziałem też szalunki tracone - były to koryta zrobione ze styropianu ( nie pamiętam jakiego)w które wstawiało się zbrojenie i lało beton. Nie wiem co było dalej i jak to się zachowało po obciążeniu.
Xps ma nośność 250 - 300kPa a grunt ma nośność 150 - 200kPa także utrzyma ciężar budynku tak zapewnia producent xps-a
tak zapewnia producent xps-a

Był kiedyś taki portal dlabudownictwa.pl czy jakoś tak. Co pewiem czas przedstawiano wyniki kontroli jakości materiałów. 60% materiałów oferowanych na naszym rynku nie spełnia parametrów deklarowanych przez prpducenta. Głównie królują izolacje i styropiany z Yetico i innych ''tanich''/ podobnych firm.

Serio - przegadaj to z kier-budem, nie rób takich doświadczeń na własną rękę, Jak Ci ława pęknie, to gdzie pójdziesz z reklamacją - do producenta - on ma książkę centyfikatów na swoje wyroby, a w pierwszej kolejności zapyta Cię czy masz rachunek/f-rę na kupiony materiał Smile
To powieci kolego jak robią płytę fundamentowa i osadzaja ja na xps i nic sie niedzieje.i to nie na 10 cm tylko 30 cm ( domy pasywne). Rozeznam temat jeszcze głebie i napisze na forum jak sie czegos dowiem. Jasli chodzi o fundamenty to bede robil ławy i sciany z lanego betonu b 25 zbrojone 10 mm drut w przekroju ławy 60x40 i sciany 24x80 to 16 drutów i strzemiona z drutu 8 . Mamnadzieje ze nie popęka.
Jeśli upierasz się na innowację to super. Jednak większość osób na twoim miejscu poszło by w kierunku płyty fundamentowej. Technologia sprawdzona i nic nie ryzykujesz budując dom dla siebie. Dodatkowym atutem jest łatwość wykonania płyty.

Pozdrawiam
Tomasz
Stron: 1 2 3 4 5