Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Przesuniecie komina w kotlowni
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
[attachment=182]

czy w kotlowni mozna przesunac komin?

Bede mial piec gazowy, kasuje drzwi wejsciowe do kotloni,

Piec chce powiesic w samej glebi kotlowni tam gdzie byly drzwi.

Moje pytanie jest czy mozna zrobic komin w miejscu co zaznaczyłem kolkiem? Nie bedzie konfliktu z gasiorami na dachu?

Dzieki temu mozna troche powiekszyc wiatrołap przesuwac sciane w głab kotlowni

sierzant

Po coz ci komin. Wylot przez sciane i tyle
(04.02.2017, 22:52)sierzant napisał(a): [ -> ]Po coz ci komin. Wylot przez sciane i tyle

hmmm ciekawe. Czy do kazdego rodzaju pieca gazowego mozna taki wylot zastosowac?

sierzant

tak o ile moc nie przekroczy 21kw.
Hej,
ja też planuję podobne zmiany. Zamiast kotłowni chcę zrobić ogrzewanie gazem podłogowe. Komin i drzwi w kotłowni likwiduję, powiększam przedsionek.Drugi komin przesuwam tak jak na obrazku poniżej. Likwiduję spiżarkę (bo mam pustą kotłownię jako taki magazyn) i powiększam salon. Koło komina chcę wstawić piec gazowy (będzie w środku budynku, więc szybciej będę miał wszędzie ciepłą wodę). W miejscu spiżarki w rogu w przyszłości planuję kominek. Co sądzisz o takim rozwiązaniu??
(05.02.2017, 10:22)sierzant napisał(a): [ -> ]tak o ile moc nie przekroczy 21kw.

Super w takim razie likwiduje komin w kotlowni
klonu 1988 ja nie widzę na twoim planie pieca gazowego i jaki to ma być piec bo raczej bez ZWU ? Może zaznaczysz na planie ? Zbiornik wody użytkowej moim zdaniem jest potrzebny w domu gdyż jest bardziej ekonomiczny.
Mario piec gazowy planuję w miejscu gdzie jest zaznaczony komin o ile się zmieści. Jeżeli nie, to chcę go umiejscowić w łazience na ścianie w łazience koło komina. Rozwiń proszę skrót ZWU bo nie rozumiem. Nad zbiornikiem się zastanawiam, oszczędności moim zdaniem są niewielkie.

sierzant

(05.02.2017, 12:04)Mario napisał(a): [ -> ]klonu 1988 ja nie widzę na twoim planie pieca gazowego i jaki to ma być piec bo raczej bez ZWU ? Może zaznaczysz na planie ? Zbiornik wody użytkowej moim zdaniem jest potrzebny w domu gdyż jest bardziej ekonomiczny.

Klonu to tak jak Gruppenfuhrer Wolf:
Z    biornik
w    ody
u     żytkowej

Znaczy poprostu bojler Big Grin
Co co jak zastosuje piec dwu funkcyjny wraz z wewnętrznym zbiornikiem?
Stron: 1 2