Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Kanalizacja pozioma budynku. Zapotrzebowanie materiałowe, wyznaczanie podejść.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Temat poświęcony instalacji kanalizacyjnej poziomej w budynku.

http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-73.html

http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-74.htmlZestawienie materiałów. Celowo więcej kolanek 110 - tek z uwagi na wygodę pracy. Pozostałe elementy można śmiało zwrócić.
Odcinki ~1,5m jednak wykonam z dwóch rur 100cm i 50cm 

Całość z dolotem powietrza do kominka myślę, że zamknie się w granicach 650zł.[Obrazek: kanaliza.jpg]
Mam pytanie o rozmiar głównej rury kanalizacyjnej. W projekcie jest 110 mm a Łukasz daje 160. Rozmawiałem z hydraulikiem i powiedział że 160 w niczym nie pomoże a wręcz przeciwnie może zaszkodzić ponieważ do każdego czy to szamba czy oczyszczalni wejście jest 110 i w tym miejscu jeśli będzie zwężenie może nastąpić ewentualny zator.

sierzant

Pierwsza z brzegu: Oczyszczalnia EUROMATIC-ST 6 wlot 160, 0,9, 1x 3000l.
Piep...... hydraulika.Dawaj 160 glowna i 110 podejscia.
Mam pytanie odnośnie odpowietrzenia kanalizacji. Według projektu wyjście odpowietrzenia wychodzi w narożniku budynku w kuchni i ma być wyciągnięte ponad poziom dachu, w jaki sposób to wygląda? Bruzda w ścianie aż po strop np. na rurę fi50? jak w takim wypadku "przebić" się przez wieniec
A nie lepiej zrobić spadki w stronę kuchni i tam wyjście na zewnątrz budynku, wtedy odpowietrzenie może być w kotłowni gdzie w niczym nie przeszkadza jak będzie widoczne. Bo to faktycznie jest bez sensu że ktoś projektuje odpowietrzenie w kuchni.
Akurat planuje robić lustrzane odbicie u siebie i studzienke będę miał po stronie kotłowni, czyli jak w wizualizacji kanalizy u Łukasza, stąd moje pytanie, może wypowie się ktoś kto już jest poza tym etapem?
Czy ktoś zamawiał już rury od tego użytkownika? Biorąc pod uwagę nawet wysyłkę na palecie która kosztuje 250 zł to i tak ceny biją na głowę. Pytanie tylko czy nie są za cienkie...

http://allegro.pl/rura-kanalizacyjna-pcv...65044.html
zadzwoń i spytaj czy nie ma SN 8, pod płytę można dać SN 2 na zewnątrz ja bym dał już SN 8
posiada sn8.
Stron: 1 2 3 4